İki pilot UFO gördüğünü rapor etti! Hükümet açık kapı bıraktı

Kanada semalarında biri askeri diğeri ticari olmak üzere iki ayrı uçağın pilotları, bir bulutun içine doğru uçan ve ortadan kaybolan "parlak yeşil bir UFO" gördüklerini rapor etti. Hükümet raporu ise pilotların gördüğü cisimlerin UFO olabileceği ihtimaline açık kapı bıraktı.

İki pilot UFO gördüğünü rapor etti! Hükümet açık kapı bıraktı

"Uzaylılar var mı, yoksa yok mu?" Pek çok insan bu sorunun cevabını merak ediyor. Dünyanın dört bir yanında yaşanan UFO olayları ise uzaylıların dünyayı zaman zaman ziyaret ettiği konusundaki iddiaları tekrar tekrar gündeme getiriyor. Ancak yaşanan son bir olay, Kanada hükümetinin raporlarına dahi yansımış durumda.

İKİ PİLOT YEŞİL BİR UFO GÖRDÜĞÜNÜ AÇIKLADI

Yaşanan UFO vakasının adresi bu kez Kanada. Biri askeri diğeri ticari uçuş yapan iki ayrı uçağın pilotları, Kanada'nın Atlantik kıyısındaki Saint Lawrence Körfezi üzerinde parlak yeşil bir UFO gördüğünü bildirdi.

Uçaklardan biri Almanya'nın Köln kentine uçan bir Kanada askeri uçağıydı. Diğeri ise bir yolcu uçağıydı ve Boston'dan Amsterdam'a uçuyordu.

Söz konusu olay Kanada hükümetinin havacılık veritabanına da yansıdı. 11 Ağustos'ta yayınlanan bir rapora göre, her iki uçuşta da "bir buluta doğru uçan ve sonra kaybolan" parlak yeşil bir uçan cisim görüldü. Raporda, nesnenin her iki uçuşu da etkilemediği belirtildi.

Ancak araştırmacı Steffan Watkins, iki uçuştan alınan transponder verilerini inceledi. Watkins, askeri uçağın rotasını değiştirdiğini ve 1000 feet (300 metre) tırmandığını gördü.

Hükümet raporunda ise nesnenin adı 'hava balonu”, “meteor”, “roket” veya “CIRVIS/UFO”' olarak geçti. Böylece UFO ihtimaline açık kapı bırakıldı.

UFO'nun gökyüzünde hızla ilerleyen bir meteor olma ihtimali de var. Watkins, bunun için 14 Temmuz'da başlayan Perseid meteor yağmurunu işaret etti.

Kanada Kraliyet Hava Kuvvetleri'nden bir sözcü ise UFO görüldüğünü doğrulayan nitelikte açıklamalarda bulundu. Mürettebatın havada bir şey gördüğünü ve görevlerine devam etmeden önce standart prosedüre uygun olarak durumu NAV Kanada'ya bildirdiklerini söyleyen sözcü, "Ne gördükleri bilinmemekle birlikte, herhangi bir güvenlik endişesi oluşturduğuna dair hiçbir veri saptanmadı." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmedi Yandangeçer
Ahmedi Yandangeçer - 6 ay Önce

Ben de rüyamda Kıprıs semalarında dolaşan UFO ve değişik insancıklar gördüm...

SIRADAKİ HABER