11 yaşındaki kız çocuğuna cinsel taciz zanlısına 8 gün daha tutukluluk

Lefkoşa'da Nisan 2021 ayı içerisinde meydana gelen çocuğun cinsel istismarı ve cinsel saldırı suçlarıyla ilgili olarak tutuklanan zanlı Bayramdurdy Hemrayev dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

11 yaşındaki kız çocuğuna cinsel taciz zanlısına 8 gün daha tutukluluk

(Kamalı Haber) –
Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Hüseyin Ergüleç olayla ilgili bulguları aktardı. Ergüleç 2021 Nisan ayı içerisinde Lefkoşa’ da zanlı B. H. ikametgahı içerisinde 11 yaşındaki kız çocuğunun giymiş olduğu kıyafetini indirip kalçalarına kendi giydiği pantolonunu indirdikten sonra erkeklik organını sürtüp, vajinasını öpmek sureti ile cinsel saldırı ve çocuğun cinsel istismarı suçunu işlediği gerekçesi ile hakkında şikâyet bulunduğunu mahkemeye aktardı. Polis meselenin Mayıs 2021 tarihinde polise intikal etmesine müteakip tespit edilip derdest emri gereği tutuklandığını, mesele ile ilgili olarak ailenin ifadeleri ve ilaveten iki ifade daha temin edildiğini belirtti. Alınan ifadelerin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini ayrıca alınan zanlıya ait gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibinin devam ettiğini, müştekinin çocuk psikoloğu raporlarının temin edilmesi ve Sosyal hizmetler dairesinden raporlar temin edilmesi gerektiğinden soruşturma maksatlı zanlının 8 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Gülay Uğur zanlının soruşturma maksatlı 8 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Kaynak: Gıynık Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2021, 17:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer kizil
Ömer kizil - 1 ay Önce

Onun Allah belasını versin bende iki kız babasıyim böylelerinin o hapisden çıkarmayacaklar..Allah binkere belasını versin

SIRADAKİ HABER