Akıncı: Ali Bizden’e uygulanan zorba yöntemi kınıyorum

banner42

KKTC Cumhurbaşkanlığı eski Basın ve İletişim Koordinatörü Ali Bizden, “güvenlik gerekçesi” ile Türkiye’ye alınmadığını açıkladı. 4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Ali Bizden’e uygulanan zorba yöntemi” kınadığını belirtti.

Akıncı:  Ali Bizden’e uygulanan zorba yöntemi kınıyorum

KKTC Cumhurbaşkanlığı eski Basın ve İletişim Koordinatörü Ali Bizden, Türkiye’ye alınmadığını duyurdu.

“GÜVENLİK GEREKÇESİ İLE TÜRKİYE’YE ALINMADIM”

Bizden sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, İstanbul’a girişte hakkında 8 Eylül 2020'de 5 yıllık giriş yasağı olduğunu ve “güvenlik gerekçesi” ile Türkiye’ye alınmadığını ifade etti. Bizden yarın sabah adaya geri döneceğini söyledi

4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Ali Bizden’in Türkiye’ye alınmamasıyla ilgili olarak açıklama yaptı.

“ANTİDEMOKRATİK ZORBA YÖNTEMİ KINIYORUM”

Akıncı açıklamasında, “Tek suçu benim yakın bir çalışma arkadaşım olmaktan ibaret olan Ali Bizden’e uygulanan bu antidemokratik zorba yöntemi şiddetle kınıyorum" dedi.

Akıncı, konuyla ilgili tüm toplum kesimlerimini ve örgütleri bu çirkinliğe karşı ses yükseltmeye davet etti.

banner44

Akıncı’nın açıklaması ise şöyle:

“KKTC Cumhurbaşkanlığında görev sürem boyunca basın sorumlusu olarak sorumluluk üstlenen sayın Ali Bizden ‘in Sabiha Gökçen hava alanında Türkiye’ye girişine engel konarak telefonuna ve parasına el konulduğunu ve sabah saatlerinde geri gönderileceğini yapmış olduğu paylaşımdan öğrenmiş bulunuyorum. Hakkında hiç bir yargı kararı ve aslında ortada bir suç yokken, bu değerli arkadaşımızın maruz kaldığı muamele yüz kızartıcıdır. Tek suçu benim yakın bir çalışma arkadaşım olmaktan ibaret olan Ali Bizden’e uygulanan bu antidemokratik zorba yöntemi şiddetle kınıyor, tüm toplum kesimlerimizi ve örgütlerimizi bu çirkinliğe karşı sesini yükseltmeye davet ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER