Arıklı: Bertan bana laf etmeyi bıraksın, kendi işine baksın

Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Bertan Zaroğlu'nun kendisiyle ilgili keskin söylemleri bir kenara bırakması gerektiğini belirterek, "Parti kuruyorsun işte, ona hazırlan. Aksi takdirde siyasi parti mezarlığına bir yenisini ekleyeceksin" sözleriyle Zaroğlu'na göndermede bulundu.

Arıklı: Bertan bana laf etmeyi bıraksın, kendi işine baksın

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Kanal T’de Dilek Kırıcı’nın konuğu oldu.

"ZAROĞLU'NU PARTİ KURMAYA ZORLUYORLAR"

Bertan Zaroğlu’nu parti kurmaya zorlayanların olduğunu dile getiren Arıklı, “'Bertan parti kursun. YDP’yi mümkün olduğu kadar küçültsün istiyorlar. Bertan zemin hazırlamak için YDP’nin altını oymak zorunda. Belki barajı aşamayacak ama YDP’ye zarar verecek' mantığı var” dedi ve şöyle ekledi:

“Birileri Bertan’a ‘sen aslansın, kaplansın, bu işi daha yaparsın. Arıklı seni dinlemiyor. Gel meydana çık’ diye gaz verdi ve Bertan da gaza gelerek meydanlara çıktı. İyi da çalıştı Allah için.”

"KAÇ KİŞİYLE İSTİFA EDERSE ETSİN, BAZEN AĞACI BUDAMANIZ GEREKİR"

Zaroğlu’nun beraberinde 2 bin kişi ile YDP’den istifa edeceğini anımsatan Arıklı, “Kaç kişiyle istifa ederse 1,5 misli üye sayısıyla yolumuza devam edeceğiz. Bazen ağacı budamanız gerekir” ifadelerini kullanarak, söz konusu istifaların partiye zarar veremeyeceğini dile getirdi.

Zaroğlu’nun hala daha kendisiyle ilgili keskin söylemlerde bulunduğunu belirten Arıklı, “Temcit pilavı gibi aynı şeyleri tekrarlıyor. Kendince istifasına gerekçe hazırlıyor ama yazık ediyor. Biz birbirimize düştükçe güç kaybederiz” diye konuştu. “Bundan en çok zararı Zaroğlu görecektir” diyen Arıklı, Zaroğlu’na seslenerek sözlerine şöyle devam etti:

"BERTAN KESKİN SÖYLEMLERİNİ BIRAKSIN"

“Yeni bir parti kuruyorsun. Önünde ciddi bir süreç var. Bırak bana laf etmeyi. Kendini iyi noktalara hazırla işte. Aksi takdirde siyasi parti mezarlığına bir mezar daha koymuş olursun. Bir macera olarak inadına siyasi parti kuruyorsun. Birbirimizin yüzüne bakmak istiyorsak, artık bu keskin söylemleri bırakman lazım.”

Zaroğlu’nun YDP’yi Arıklı ailesinin böldüğünü, YDP’de cezaevinde yatan kişilerin olduğunu söylediğini anımsatan Erhan Arıklı, “Kardeşim bu üyeler dün gelmedi ki. Sen genel sekreterken de vardı. Ayrıca hiçbir parti, üyesinden sicil kağıdı istemez” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER