Askeri kantinlerin sivile açık olması, kayıt dışıdır ve kaçaktır

Bazı vatandaşların tercih ettiği askeri kantinlere, Kıbrıs Postası'na konuşan marketçiler tepki gösterdi. GKK Yasası’na göre, askeri kantinlerin sadece askere açık olmasının kaydedildiğini belirten marketçiler, “Askeri kantinlerin sivile açık olması, kayıt dışıdır ve kaçaktır” dedi.

Askeri kantinlerin sivile açık olması, kayıt dışıdır ve kaçaktır

Bazı marketçiler, askeri kantinlerin vatandaşa açık olması nedeniyle Kıbrıs Postası’na konuştu.

“KDV, GÜMRÜK, FON VE KURUMLAR VERGİSİ ÖDEMEZLER”

Askeri kantinlerin KDV, gümrük, fon ve kurumlar vergilerinden muaf olduğunu kaydeden marketçiler, çalışanların asker olsa bile sigortasının ve ihtiyat sandığının yatması gerektiğini söyledi.

“GKK YASASI’NA GÖRE, SADECE ASKERLER ALIŞVERİŞ YAPABİLİR”

Kıbrıs Postası’na konuşan bazı marketçiler, GKK Yasası’na göre,  kantinlerin askeri yasak bölgede olduklarının belirtildiğinin altını çizerek, sivillerin girememesi gerektiğini belirtti.

“Askeri kantinlerin sivile açık olması, kayıt dışıdır ve kaçaktır” diyen marketçiler, kantinlerde sadece askerlerin alışveriş yapması gerektiğini ifade etti.

Marketçiler açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

"Kantinlerde satılanlar birliğin ihtiyacı olanlardı... Kantinlerde sadece asker alışveriş yapar ve geliri de oraya kalır. GKK Yasası’nda bunlar var. Beğensek de beğenmsek de sivile açık olduğu ve kayıt dışı olduğu için kaçaktı."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER