Bakanlar ve Başbakan sesimizi duyun artık, biz AÇIZ, AÇ...

Bakanlar ve Başbakan sesimizi duyun artık, biz AÇIZ, AÇ...

K.T.T.T.B.Derneği Turizm komitesi Başkanı Ergin MALYALI basın bildirisi yayınlayarak 11 ayda tüm vergilern kendilerinden talep edildiğini, ancak belirsizlik nedeni ile Kıbrıs Türk Taşımacılar Birliği olarak artık evlerine ekmek götüremez ve çocuklarının okul masraflarını karşılayamaz durumda olduklarını ile getirdi.

K.T.T.T.B.Derneği Turizm komitesi Başkanı Ergin MALYALI basın bildirisi şöyle:

          Turizm taşımacısının HALİ ne olacak? Tam 11 aydır hiç iş yapmayan ve ne zaman işe başlayacaklarının belli olmadığı, ilerisinin de karanlık olduğu bir sektör. Sevgili Bakanlar ve Sn. Başbakan sizler bizim yerimizde olsanız, evinize ekmek götüremeseniz, çocuğunuzun okul ihtiyaçlarını hatta okul parasını ödeyemeyip de öğreniminin durmasına sebep olan BABA  veya ANNE olsanız ne yapardınız? ne düşünürdünüz?

  BİZRAZ EMPATİ BEYLER LÜTFEN !!!!!

          11 ayda tüm vergileri bizlerden talep ettiniz, hani bir umut belki işler düzelir diye elinde 3 kuruş parası olan araçlarının evrağını çıkarttı. Çıkartamayan işletmeci sayısı da çok , çünkü cebinde para yok. 15 bin TL işletmelerin büyük küçüklüğüne bakmaksızın hibe para talep ettik, olmadı. Yapmadınız veya yapamadınız . 1 yıl evraklarımıza muafiyet istedik o da olmadı yapamayız dediniz . Bu işler yürek ister , bu işler beceri ister , bu işler iyi niyet ister. Bu işler empati yapabilme ister. Aslında biraz empati yapsanız yokluk yaşasanız yokluğun ne olduğunu bilseniz en azından düşünebilseniz biz TURİZM TAŞIMACILARINI anlayabileceksiniz. AMA görüyoruz ki nafile .

          Biz talep ettik biz istedik görüştük kendimizi sizlere ifade ettik ama sonuç koskocaman bir (SIFIR). Peki şimdi K.K.T.C. ‘deki TURİZM TAŞIMACILARI adına soruyorum;

Bu güne kadar Devletimizin tanınması için büyük katkısı olan, ekonomiye büyük katkı koyan  Turizm Sektörüne hizmet eden biz Turizm Taşımacılığı yapan emekçilere HÜKÜMETLER olarak NE YAPTINIZ ?????

          LÜTFEN biraz düşünün EMPATİ yapın ve Hükümet olarak bizlere de bir katkıda bulunun. Belki bu basın bildirisini duyduğunuz veya okuduğunuz zaman çok kızacak, öfkelenebileceksiniz ama kusura bakmayın.

Sn. BAŞBAKAN ve sevgili BAKANLARIMIZ gerçekler ACIDIR .

K.T.T.T.B.Derneği Turizm komitesi Başkanı

Ergin MALYALI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER