Baybars: Çekilin artık toplumun önünden!

HP Milletvekili Ayşegül Baybars, "ülkenin sıkıntıları ortada dururken kişisel hesaplarla meclisi çalışamaz duruma sokan iktidar vekillerinin Meclis yeminine aykırı davranmalarını" eleştirerek, "Çekilin artık toplumun önünden" dedi.

Baybars: Çekilin artık toplumun önünden!

Halkın Partisi (HP) Milletvekili Ayşegül Baybars, Meclis’in nisaba takılarak açılmamasına ilişkin paylaşım yaparak, “Bunca sorun varken siyasi hırslar uğruna koltuğunu bırakmayan yamalı bohça hükümetinin bizatihi varlığıdır” dedi.

Baybars, ülkenin sıkıntıları ortada dururken kişisel hesaplarla meclisi çalışamaz duruma sokan iktidar vekillerinin Meclis yeminine aykırı davranmalarının ‘sorun’ olduğunu işaret etti.

Hükümetin toplumun önünden çekilmesini isteyen Baybars, “Ülkenin geleceğine, insanımızın refahına daha fazla zarar vermenize müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Baybars’ın açıklamasının tamamı şöyle:

“Sorun, Meclisi’nin nisaba takılıp açılmaması değildir. Sorun, iktidara mensup bir vekilin zaruri bir sebepten Meclis’e gelememesi değildir.

Sorun, zaruri bir sebepten Meclis’i açamayan iktidarın kendinden başka suçlu araması değildir. Sorun bunlardan çok daha büyüktür!

Sorun, ülkenin sıkıntıları ortada dururken kişisel hesaplarla meclisi çalışamaz duruma sokan iktidar vekillerinin Meclis yeminine aykırı davranmalarıdır.

Sorun, bu ülkenin insanı geçim derdinde iken, tek derdi kurultayda seçilmek olan insanların, tek derdi kişisel taleplerle ülkenin önünü tıkayan insanların Meclis’te bulunmalarıdır.

Sorun, ekonomik göstergeler krizi gösterirken, istediği istihdam/atama yapılmadığı için Meclis çalışmalarını boykot eden zihniyetlerdir.

Sorun, bu ülkenin geleceğini kendi siyasi çıkarları doğrultusunda ipotek alanlardır. Ve sorun, bunca sorun varken siyasi hırslar uğruna koltuğunu bırakmayan yamalı bohça hükümetinin bizatihi varlığıdır.

Çekilin artık toplumun önünden! Ülkenin geleceğine, insanımızın refahına daha fazla zarar vermenize müsaade etmeyeceğiz!”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER