Benim için eylem yaparken koronavirüse yakalanması Allah’ın takdiri

Benim için eylem yaparken koronavirüse yakalanması Allah’ın takdiri

Geçtiğimiz günlerde Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Yasemin Öztürk’ün ‘temaslı olduğu halde Meclis’e geldiğini’ iddia etmişti. Öte yandan bugün Bengihan’ın koronavirüs testi pozitif çıktı.

Konu üzerine sosyal medyadan paylaşım yapan Öztürk, “Öncelikle büyük geçmiş olsun sağlık her şeyden önce gelir ancak birkaç gün önce benim, elinde hiçbir kanıt olmadan temaslı olduğumu iddia eden bu şahsın benim için eylem yaparken kendisinin koronavirüse yakalanması Allah’ın takdiri… Sağlık ne olursa olsun siyasete alet edilmemeli” dedi.

“BENİ ELEŞTİRİP, EYLEM YAPARKEN UMARIM ÇOK KİŞİYLE TEMAS ETMEMİŞTİR”

Öztürk, açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı:

“Hepimizin başına gelebilecek bir hastalık için hiçbir dayanağı olmadan beyanat veren ve beni gerekçe göstererek eyleme giden Bengihan’ın tez zamanda sağlığına kavuşmasını dilerim… Bu arada eğer ben gerçekten temaslı olsaydım kendimi izole edecek bilinçte olduğumu ifade ederek beni eleştirirken eylem yapan Bengihan’ın çok fazla kişiyle temas etmediğini umuyorum. Sağlıkla kalın ev de kalın güvende kalın.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER