Berto Okul Öncesi ve Etüt Merkezi’nde ‘Her Çocuk Özeldir’

Berto Okul Öncesi ve Etüt Merkezi’nde  ‘Her Çocuk Özeldir’

Berto Okul Öncesi ve Etüt Merkezi’nde ‘Her Çocuk Özeldir’ ilkesinden yola çıkarak öğrenmenin temel alan bir kurum olarak çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Berto Okul Öncesi ve Etüt Merkezi ‘nin eğitim anlayışının temelinde biyoçeşitliliğe sürdürülebilir ve güvenli bir şekilde yaklaşan bir topluluk yaratmak bulunuyor.

Bu anlayışa uygun olarak eğitim veren öğretmen kadrosuna gerekli eğitimler verildi. Berto Okul Öncesi ve Etüt Merkezi‘nin odak noktası, çocuklara çevreyi olumlu ve pratik bir şekilde öğreterek etkileşimi teşvik etmek.

BİLGİ VE BECERİLERİ GELİŞİYOR

Berto Okul Öncesi ve Etüt Merkezi’nin eğitim programları çocukların ilgi ve ihtiyaçlarına göre düzenlenebilen bir program. Bu programın hedefi ise, yaparak, yaşayarak öğrenme, öğrencilere gerçek dünyada karşılaşabilecekleri zorluklar ve problemleri etraflarında kurulan ilgi çekici projeler aracılığıyla bilgi ve becerileri geliştirme fırsatı vermek.

HAK TEMELLİ ANLAYIŞ

Berto Okul Öncesi ve Etüt Merkezi’nde öğretmenler akademik kaygı gütmeden, çocuklara genel kültür ve vizyon sahibi olmaları için yol gösterici oluyorlar. Hak temelli yaklaşım, ayrımcılık yapmama, eşitlik, hesap verebilirlik ve şeffaflık, katılım gibi alanlarda öğrenmenin tüm basamaklarını yönlendirmek ve düzenlemek için eğitimde fırsat eşitliği hakkı gibi temel insan hakları ilkeleri dikkate alınarak çalışmalar gerçekleştiriliyor.

AYRIMCILIK YOK

Berto Okul Öncesi ve Etüt Merkezi’nde eğitim gören çocuklar, hakları ve kendilerini ilgilendiren tüm kararlara doğrudan ve dolaylı olarak katılma hakkına sahip. Çocukların, karar alma sürecini etkileme ve değişimi gerçekleştirme hakları bulunuyor.

“EĞİTİM BİR BÜTÜNDÜR”

Eğitim programlarımızı 4 mevsim üzerinden ele almış bulunmaktayız, mevsimler üzerinden yola çıkmamızın en temel sebebi aslında çocuklara bağlantı kurarak öğretmeyi hedeflememizdir. Ana akım denilen alışagelmiş eğitim programlarında eğitimler birbirinden farklı şekilde anlatılır, aslında eğitim bir bütündür. Her konu birbiriyle bağlantılıdır ve her şekilde birlikte öğrenilir, biz çocuklara bunları kazandırmaya çalışıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2022, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER