Bir taraftan alıyorsunuz diğer tarafa kat ve kat veriyoruz

Bir taraftan alıyorsunuz diğer tarafa kat ve kat veriyoruz

Maliye Bakanlığı'nın aldığı karar uyarınca bir yandan koronavirüs salgını döneminde sağlık çalışanlarına yönelik yemek kısıtlamasına giderken, diğer yandan ise KKTC Merkezi cezaevinde bulunan tutukluları ülkelerine göndermeyip barınma ve yemek masraflarını karşılaması tepki çekti.

Vatandaşlar, hükümetin bir yandan tasarruf tedbirleri kapsamında önlem alırken, diğer yandan cezaevinde yurt dışına gönderilmesi gerekenleri erken yollamaması nedeniyle her gün binlerce Türk Lirası masraf etmesinin anlaşılamaz olduğunu ifade etti.

Bunun yanında cezaevinde şartlı tahliyelerin de gecikmesiyle devletin masraf yükünün her gün bir o kadar daha arttığına dikkat çeken vatandaşlar, "Bir yandan kesiyorsunuz diğer taraftan veriyorsunuz. Bu ne biçim tasarruftur anlamıyoruz.

Ülkeye gelen ve suç işleyenleri yurt dışına yollamak yerine cezaevinde hem yemek yedirip hem barındırıyorsunuz, ancak salgın ile mücadele eden ve hayatlarını tehlikeye atıp halk sağlığı ile uğraşanlardan emek verenlerden kesiyorsunuz. Bunu bize biri anlatsın" diyerek tepki gösterdi. 
 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER