Biz, içeride de, dışarıda da yalnızca diyalog ve barış demeye devam edeceğiz...

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın CTP'nin boykot kararını hedef alarak "ihanet", "hainlerin yeri Rum meclisi", "Rum tarafı ile işbirliği içinde olma" şeklindeki ifadeleri CTP Genel Başakanı Tufan Erhürman tarafından tepkiyle karşılandı...

Biz, içeride de, dışarıda da yalnızca diyalog ve barış demeye devam edeceğiz...

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın Türkiye medyasında yaptığı bir açıklamasında Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın KKTC Cumhuriyet Meclisi'nde yapacağı konuşmasını boykot kararı ile ilgili olarak "ihanet", "hainlerin yeri Rum meclisi", "Rum tarafı ile işbirliği içinde olma" gibi ifadeler kullanması CTP Genel Başakanı Tufan Erhürman tarafından tepkiyle karşılandı. 

Tufan Erhürman sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Ersin Tatar'ın açıklamalarına şu ifadelerle tepki gösterdi:

"Sn. Tatar, Türkiye medyasında yer alan bir açıklamasında, "CTP'nin kararı ile ilgili olarak, "ihanet", "hainlerin yeri Rum meclisi", "Rum tarafı ile işbirliği içinde olma" gibi ifadeler kullanmış yine...

On yıllardır aynı dil, aynı üslup... On yıllardır devam eden, düşmanlaştırmadan, gerginlikten, çatışmadan medet umma hali... CTP, yaptığı açıklamada, kararının gerekçelerini, Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinin görüşlerinden farklı olan görüşlerini ortaya koydu, diyaloga açık olmaya devam edeceğini ve bunun için üstüne düşeni yapacağını da söyledi. 

Siz çatışmadan, gerginlikten medet ummaya devam edin... Biz, içeride de, dışarıda da yalnızca diyalog ve barış demeye devam edeceğiz..."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Teşekkürler teşekkürtufaln bey  faşist  dusunceye. Yer yok bunlar   yalaka
Teşekkürler teşekkürtufaln bey faşist dusunceye. Yer yok bunlar yalaka - 7 ay Önce

Yaşar Arslan Kıbrıs Lefkoşa

SIRADAKİ HABER