Bolatcıoğlu ve Şimşekatan serbest!

Zanlı Bolatcıoğlu’nun Çağlar Yüksel’i aracıyla takip ettiği tespit edildi.

Bolatcıoğlu ve Şimşekatan serbest!

Kıbrıs Gerçek Genel Yayın Yönetmeni Çağlar Yüksel’in ciddi şekilde darp edilmesi ile ilgili olarak tutuklanan Mahmut Şimşekatan’ın olayla hiçbir bağı olmadığı tespit edildi ve serbest bırakıldı.

Olayla ilgili Girne’de tutuklanan ve tasarrufunda tabanca da bulunan Okan Bolatçıoğlu ise bugün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ali Aydoğanlı olguları aktardı.

Polis, 02.08.2021 tarihinde saat 23.45 raddelerinde Demirhan'da Ecevit caddesinde adresinde ikamet etmekte olan gazeteci Çağlar Yüksel’in ikametgâhımın avlusu içerisine girdiği sırada 2 erkek şahıs tarafından tasarruflarında bulunan ahşap sopa ile başına ve vücudunun çeşitli yerlerine vurmaları sonucu başının arka kısmında yaklaşık 5 santimlik kesinin oluşmasına sebebiyet verip yaralayıp ciddi bir şekilde darp edildiğini belirtti.

Polis, aynı gün Çağlar Yüksel’in Lefkoşa Devlet Hastanesine kaldırılarak ilk tedavisi yapıldıktan sonra bilinç kaybı yaşadığı gerekçesi ile müşahede altına alındığını belirtti.

MOBESE KAYITLARINDA YÜKSEL’İN ARACININ ARKASINDA GİTTİĞİ GÖZLEMLENDİ

Polis, mesele ile ilgili tutuklanan zanlı Okan Bolatcıoğlu’nun olay günü Çağlar Yüksel’in olduğu barın önünden geçtiğini ve aracıyla Yüksel’in aracının arkasında giderken MOBESE kamera kaydı olduğunu ayrıca GSM operatörlerinden alınan telefon dökümünde bölgede olduğunun tespit edildiğini anlattı.

Polis, zanlının gönüllü ifade verip, olayla hiçbir ilgisinin olmadığını belirttiğini mahkemeye aktardı.

ŞİMŞEKTAN’IN ALEYHİNDE YETERLİ ŞAHADET YOK

Polis memuru Ali Aydoğanlı, olayla ilgili tutuklanan Mahmut Şimşekatan’ın aleyhinde yeterli şahadet olmadığından serbest bırakıldığını belirtti.

Polis, tahkikatın zanlının etki edebileceği kısmının tamamlandığını belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

AVUKAT İTİRAZ ETTİ

Zanlının avukatı Çağdaş Par, müvekkilinin teminata bağlanmasına itiraz etti ve olayla ilgili hiçbir bağı olmadığını savundu. Polis, zanlının fiilen bu suçu işlediğine dair delil olmadığını belirtti. 

TEMİNATA BAĞLANDI, TUTUKSUZ YARGILANACAK

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Hazal Hacımulla, zanlının olayla bağlantısı olabileceğine vurgu yapıp, davası neticeleninceye değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC’de muteber iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, 10 bin TL nakit teminat yatırması ve haftada 1 gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2021, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER