Boltacıoğlu ve Şimşekatan bugün yeniden mahkemeye çıkarılıyor!

Boltacıoğlu ve Şimşekatan bugün yeniden mahkemeye çıkarılıyor!

   KKTC gündemini sarsan basın camiasının bir ferdi olan “Kıbrıs Gerçek” isimli haber portalının Genel Yayın Yönetmeni Çağlar Yüksel’in Tekin Arhun adına yapmış olduğu haberler neticesinde dövüldü iddiası olayının soruşturması devam ediyor.

   Uzun zaman Tekin Arhun’un adamları ve Ömer Arhun’un adamları tarafından yaptığı haberlerden vazgeçmesi için uyarıldığı iddia edilen Çağlar Yüksel, görevini yapmaya devam edince adam öldürmeye teşebbüs derecesinde ciddi darp edilmesi ile ilgili mahkeme ve polis soruşturması sürüyor.

Polis teşkilatı başarılı bir soruşturma sürdürerek Okan Bolatcıoğlu ve Mahmut Şimşekatan’a bu işin olması için azmettirici veya azmettiricilere ulaşmaya çalışıyor.

“Kıbrıs Gerçek” isimli haber portalının Genel Yayın Yönetmeni Çağlar Yüksel’in ciddi şekilde darp edilmesi ile ilgili olarak tutuklanan Okan Boltacıoğlu ile Mahmut Şimşekatan bugün yeniden mahkemeye çıkarılıyor.

Polis soruşturması derinleşiyor

Olayla ilgili tutuklamalar başlarken, Okan Boltacıoğlu’nun kullanımında bulunan Özmerhan Otomotiv adına kayıtlı araçta yapılan aramada silah ve diğer emareler hakkında polis soruşturması sürerken, Ömer Arhun 12/8/ 2021 de çıkış yaparak adaya henüz dönmediği iddia edildi.

Arabadaki silah kime ait?

Son yaşanan olayda Mahmut Şimşekatan’ın Özmerhan Trading’in tahsildarı olarak çalıştığı ve Özmerhan Otomotiv adına kayıtlı Range Rover marka araçta bulunan emareler arasındaki tabancanın kimin adına olduğu veya kayıtlı olup olmadığı henüz açıklanmadı.

Yaşanan Gazeteci Çağlar Yüksel’in darp olayı ile ilgili tutuklamalar ve mahkeme süreci devam ederken, Arhun ailesinden veya avukatlarından herhangi bir açıklama yapılmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER