Cafeler, barlar ve Restaurantlar kurallara uymadı...

banner42

Cafeler, barlar ve Restaurantların resmi gazetede yayınlanan hijyen ve mekan doluluk oranlarına uymadığı tesbit edilmiş ve bununla ilgili olarakta tüm paydaşlarla birlikte etkin  denetim mekanızması oluşturulmasına ve denetimlerin çoğaltılmasına karar verilmiştir. 

Cafeler, barlar ve Restaurantlar kurallara uymadı...

05/07/2021 tarihinde Sivil Savunma teşkilat başkanlığında saat 10.00 da  ilçe Emniyet Kurul toplantısı yapılmış  ,covit 19 vakalarının artış göstermesi  sonucu  birtakım kararlar alınmıştır. 

banner44

yapılan tesbitler neticesinde;
  - Kırsal kesimlerdeki Cenaze törenleri
  -  Düğün törenleri
  - Plajlar  ve yüzme havuzları
  - Cafeler, barlar ve Restaurantların resmi gazetede yayınlanan hijyen ve mekan doluluk oranlarına uymadığı tesbit edilmiş ve bununla ilgili olarakta tüm paydaşlarla birlikte etkin denetim mekanızması oluşturulmasına ve denetimlerin çoğaltılmasına karar verilmiştir. 
 Haftanın belirli günlerinde Polis teşkilatımızın, Zabıta ekiplerimizin, temel sağlık hizmetlerinin, çevre ve çalışma dairesi ekiplerin katılımıyla Lefkoşa sınırları içinde etkin denetim kontrolları yapılacaktır. 

İlçemizdeki tüm sektörlerin sorun yaşamamaları için üst kurul kararları ve Resmi gazetede yayınlanan kurallara uymalarını önemle duyururuz…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER