Çok sayıda hayvan telef oldu!

Çok sayıda hayvan telef oldu!

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, dün akşam yaşanan fırtınan ötürü birçok bölgede küçük ve büyükbaş hayvanların telef olduğunu, çok sayıda mandıranın kullanılamaz hale geldiğini açıkladı.

Açıklamada Tarım Sigortası tarafından bütün bölgelerdeki zararlarla ilgili rapor tutulduğuna dikkat çekilirken “Birlik olarak tüm üreticilerimize ve zarar gören halkımıza geçmiş olsun der, her türlü yardım konusunda gerekenin yapılacağını bildiririz” ifadelerine yer verildi.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin açıklaması şöyle:

Dün akşam yaşanan doğal afetten dolayı birçok bölgemizde hayvancılarımıza ait çiftliklerde büyük zararlar oluşmuştur.

Bunun akıbetinde hem hayvan ölümleri gerçekleşmiş hem de ağıllarda yapısal zararlar oluşmuştur.

Şu ana kadar bilgime gelen Kumyalı köyünde yönetim kurulu üyemiz Cahit Keskinel’e ait 10 küçükbaş hayvan telef olmuş ve ağılında büyük zarar oluşmuştur.

Aynı zamanda Gaziköy’de Salih Çobanosman’a ait 3 koyun 3 kuzu telef olmuş ve bunun yanında Doğan Küçükoğlu’na ait 7 tane büyükbaş hayvan elektrik tellerinin kopmasından dolayı elektrik akımına maruz kalarak telef olmuştur.

Bunun dışında Mormenekşe ve Yeniboğaziçi köyündeki ağıllarda da çok ciddi zararlar olduğu ve Tarım Sigortası tarafından bütün bölgelerdeki zararlar görülmekte ve raporlar tutulmaktadır.

Birlik olarak tüm üreticilerimize ve zarar gören halkımıza geçmiş olsun der, her türlü yardım konusunda gerekenin yapılacağını bildiririz.

Bora Akkuş Gaziköyde yaşanan fırtına sonrası zararı yerinde inceleyerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Akşam yaşanan kuvvetli yağış ve fırtınadan zarar gören Gaziköy deki vatandaşlarımızın yerlerini yerinde inceledik. Geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2021, 20:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tahir Cagansel
Tahir Cagansel - 8 ay Önce

Oncelikle firtinada dogal afetdir.
Ben ulkemizde her hanging agil yapiminin projelendirip ilgili devlet kurumlarindan izin alinarak insa edildigini duymadim gormedim ve yasamadim. Hanging muhendisimiz bu konuda proje cizip onaylatmistir. Bu konu cok onemli.
Ayrica sosyal medyada paylasilanlar hic yakisik almadi Heroes sankt birbirine dusman misda haberimiz yok.
Yetkili siyaset kurumlarinin ayristirici degil birlestirici olmali.
Her vatandasin bu salgindan ve ekonomik kosullardan nasibini almistir. Calismasi istenen gumruk personeli ve gida sektorunde kesintisiz hizmet veren toptanci ve perakentecilerin sorunlari yokmudur. Elected vardir. Here's sosyal medyada paylasim yaparken duygularina kapilmadan iyneyi karsisindakine batirirken cuvaldizi da kendine batirsin.
Hoscakalin.

erdoğan  akkuş
erdoğan akkuş - 8 ay Önce

Allahyardımcıları olsun kötü

SIRADAKİ HABER