Devleti Halil Falyalı'ya teslim etseydiniz!

Medyatava, KKTC Başbakanı'na ait olduğu iddia edilen özel görüntüleri tutuklanınca servis ettiği öne sürülen Halil Falyalı'ya ait gündemi sarsacak bir fotoğrafa ulaştı. Falyalı, askeri personel olmamasına rağmen KKTC'de, Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı bir tümende askerlerle atış talimi yaptı. Hem de Milli Savunma Bakanlığı envanterindeki silah ve mermilerle. Bakanlığın bu fotoğrafa dair nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu...

Devleti Halil Falyalı'ya teslim etseydiniz!

Çağdaş Ulus/MEDYATAVA- ÖZEL HABER

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) 'nde uyuşturucu ticareti yaptığı öne sürülen Halil Falyalı’nın tutuklanmasının ardından Peker cephesinden, Falyalı’nın şantaj kasetlerini ele geçirdiklerine dair iddia geldi. Dün ise Başbakan Ersan Saner’e ait olduğu ileri sürülen bir kaset dolaşıma sokuldu, Saner “Bir komplo söz konusudur” diyerek açıklama yaptı.

Ağırlaştırılmış müebbet ve 392 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kuzey Kıbrıs’ta kumarhane işleten ve bir darp olayı nedeniyle tutuklanan Halil Falyalı'nın elinde siyasilere ve bürokratlara şantaj yapmak için bekletilen çok sayıda cinsel içerikli videonun olduğunu öne sürdü.

Peker'e komplo kurulduğunu KKTC ayağında da bu işi KKTC Başbakanı Ersan Saner ile Halil Falyalı'nın organize ettiğini ama Falyalı tutuklanınca Saner ve Falyalı ilişkisinin de bittiğini ileri sürdü.

Ayrıca hatırlanacağı üzere, Sedat Peker, “Hayata Korkusuzca Bakanlar Ölümden Korkmazlar” başlıklı yedinci videosunda, eski Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım ile birlikte uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla Halil Falyalı’yı hedef almıştı. Peker, “Tüm para transferi Kıbrıs’tan dönüyor” demişti.

Sedat Peker’in hedef aldığı Halil Falyalı’nın Peker’e yakın isimlerle, MHP milletvekili ile, Haluk Kırcı ve Fatih Bucak ile fotoğrafları ortaya çıkmıştı.

Peker'in iddia ettiği gibi Türkiye ve KKTC'de özellikle siyasilerle ilişki içerisinde olan Falyalı'nın cezaevinde kalıp kalmayacağı ise henüz belli değil ama dün sağlık sorunları nedeniyle hastaneye yatırılması kamuoyunda soru işaretleri oluşmasına neden oldu.

FALYALI ASKERİ BİRLİKTE ATIŞ TALİMİNDE

Peki, Peker'in iddia ettiği gibi Halil Falyalı bu kadar etkili ve güçlü biri mi? İşte MedyaTava Peker'in iddiaları sonrası günlerce konuşulacak bir fotoğraf karesine ulaştı.

Halil Falyalı askeri birlikte atış taliminde...

Halil Falyalı, askeri personel olmamasına rağmen KKTC'de, Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı bir tümene elini kolunu sallayarak gitti. Lefkoşe'de bulunan birlikte askerlerle atış talimi yaptı. Hem de Milli Savunma Bakanlığı envanterindeki silah ve mermilerle.

Bu fotoğraf sonrası Milli Savunma Bakanlığı ve KKTC makamlarının nasıl bir açıklama yapacağı ise merakla bekleniyor. 

Halil Falyalı, Haluk Kırcı ile birlikte...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER