Doğu Akdeniz'deki ABD planını bozan KKTC'dir

Doğu Akdeniz'deki ABD planını bozan KKTC'dir

Çin'den Sosyal Bilimler Akademisi ve Birleşik Arap Emirlikleri Sharjah Üniversitesi'nin düzenlediği 2. Uluslararası "Çin-MENA (Ortadoğu Kuzey Afrika) İşbirliği: Derinlemesine Dostluk" Sempozyumu'na konuşmacı olarak katılan Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek,KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın Gezici Büyükelçisi  Hüseyin Macit Yusuf’u çevrimiçi sempozyuma davet etti.

''DOĞU AKDENİZ'DEKİ ABD PLANINI BOZAN KKTC'DİR, TÜRK ORDUSUDUR, DONANMASIDIR''

''Kürdistan'' adı altında ''İkinci İsrail'' kurma girişiminin ABD-İsrail ikilisinin marifeti olduğunun altını çizen Doğu Perinçek, İsrail'in Doğu Akdeniz ve Kıbrıs'ta da ABD ile birlikte olduğunu söyledi.

ABD, İsrail ve Yunanistan'ın tatbikatlarla namlularını Türkiye'ye çevirdiklerini gösterdiği haritayla ortaya koyan Doğu Perinçek, ''Çünkü Doğu Akdeniz’de ABD planını bozan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’dir, Türk Ordusudur ve donanmasıdır. ABD, Türk Ordusu’nu Kuzey Kıbrıs’tan atmak, Kıbrıs’ı batmayan bir uçak gemisi olarak kullanmak peşindedir. Kıbrıs adası, Kuzey Afrika’dan Süveyş Kanalı ve Hürmüz Boğazına kadar stratejik önemdeki alanı, dahası Asya ülkelerini tehdit edebilecek bir konuma sahiptir.'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2021, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER