ELAM da kimliklerin geri alınmasını istiyor

ELAM da kimliklerin geri alınmasını istiyor

Güney Kıbrıs’taki EDEK partisi, KKTC yetkililerinin sahip olduğu “Kıbrıs Cumhuriyeti” pasaportlarının geri alınması konusunda zamanında Rum hükümetine bazı önerilerde bulunduğunu, ancak bu önerilerine herhangi bir karşılık almadığını ifade etti.
EDEK partisi açıklamasında, pasaport programının şeffaflığı için “parçalanan” siyasi güçlerin seçimlerle ilgili çıkarlarından söz ederek, bunların “işgal rejiminin yetkililerinin Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportları ve kimliklerine sahip olması konusunda ise söyleyecek tek bir sözlerin olmadığını” iddia ederek, neden diye sordu.
EDEK partisi “bu skandalın da araştırılmasını istediğini, çünkü bazı ‘yetkililere’ muhtemelen usule aykırı şekilde verildiğinin tespit edildiğini” iddialarına ekledi.
ELAM açıklamasında “Kıbrıs Cumhuriyeti’nin kimliklerle ilgili gerekli kontrolleri yapması ve özellikle varlığını baltalayan kişilerden bunların geri alınması konusunda hareket etmesinin zamanı olduğunu” ileri sürdü.
ELAM “Kıbrıs kimliğine sahip olan herkesin adanın tek tanınmış devleti olarak Kıbrıs Cumhuriyeti’ni tanıması gerektiğini” de iddialarına ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER