Erhan Arıklı: Şu safsatalarınız bitmedi gitti, teknecikten çıkan duman yakıttan değil...

banner42

Erhan Arıklı: Şu safsatalarınız bitmedi gitti, teknecikten çıkan duman yakıttan değil...

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, sosyal medyadan Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası'nın Teknecik Elektrik Santrali’nden yükselen kirli dumanların, nedeninin son alınan akaryakıtların “kalitesiz” olduğu iddiasına yanıt verdi.  Teknecik'ten çıkan dumanın akaryakıttan kaynaklanmadığını belirten Arıklı, "6 aydır çalıştırılmayan 2 adet buhar türibininden bir tanesi devreye sokuldu. Çıkan dumanda türübinden o dumandır"dedi.

Erhan Arıklı'nın açıklamasının tamamı  şöyle:

ŞİMDİ SIRADA NE VAR...?

Teknecikte kuleden çıkan duman TPİC ten alınan kötü kalite akaryakıt mış. Bu kötü akaryakıt yüzünden çevre ve insan sağlığına zarar veriliyor muş. Jeneratörler zarar görüyor muş vs.vs...

Bitmedi gitti şu safsatalarınız.

Oysa gerçeği o Teknecikte veya Kıb-Tek te kime sorsalar öğrenecekler...

Gerçek şu; Teknecikteki 8 jenaratörden 3 tanesi arızalı ve devre dışı. Temmuz sıcağında Enerji tüketimi çok fazla. Bu yüzden 6 aydır çalıştırılmayan 2 adet buhar türibininden bir tanesi devreye sokuldu. Çıkan dumanda türübinden o dumandır. Akaryakıtın kalitesi ile uzaktan yakından alakası yoktur.

banner44

Peki TPİC ten alınan akaryakıtın kalitesi ölçülür analizi yapılıyor mu? En son gelen akaryakıt numunesi Kıb-Tek çalışanı özel kurye ile Mersine gönderildi. Rapor geldiğinde hep birlikte bakarız neymiş kalite.

Sahi siz ne zaman vaz geçeceksiniz bu safsatalardan?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER