Gazeteciler Birliği 3 yasa tasarısına karşı aktif eylemlerine bu akşam başlıyor

Gazeteciler Birliği, Ceza (Değişiklik), Müsfidane Yayınlar (Değişiklik) ve Özel Hayat ve Hayatın Gizli Alanının Korunması (Değişiklik) Yasa Tasarılarına karşı aktif eylemlerine bu akşam başlıyor.

Gazeteciler Birliği 3 yasa tasarısına karşı aktif eylemlerine bu akşam başlıyor

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği tarafından yazılı bir açıklama yapılarak, hükümetin geçtiğimiz günlerde Meclis komitesi gündemine getirdiği Ceza (Değişiklik), Müsfidane Yayınlar (Değişiklik) ve Özel Hayat ve Hayatın Gizli Alanının Korunması (Değişiklik) Yasa Tasarılarına tepki gösterildi, “reddediyoruz” denildi.

Açıklamada, “Yürürlükteki yasalarda özgürlüğümüzü kısıtlayan maddelerin kaldırılmasını talep ederken bunlara yenilerinin eklenmesine izin vermeyeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

“Mücadelemizi bu akşamdan itibaren aktif şekilde başlatıyoruz” denilen açıklamada, “Kalemimizle, sözcüklerimizle, canlı yayınlarımızla ve aktif eylem planlarımızla bizler sokakta olmaya ve sadece bizler için değil tüm toplumun ifade özgürlüğü için mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Birlik, tüm gazetecileri, tüm aydınları, demokrasi, insan hakları ve çağdaş değerlere önem veren tüm toplum kesimlerini bu mücadeleye katılmaya çağırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER