Gece yarısı komşusunun evine girip taciz etti

Mağusa’da Kadirzade Gürler isimli şahıs gece yarısı komşusunun evine girerek cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesi ile tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Gece yarısı komşusunun evine girip taciz etti

Mağusa’da Kadirzade Gürler isimli şahıs bu sabah 02:00 sıralarında komşusu B.B’nin izinsiz girdiği ikametgahının yatak odasında kadının bacağını okşamak sureti ile cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesi ile tutuklandı.

Zanlı “Geceleyin ev açma”, “Cinsel saldırı” ve “Mülke tecavüz” suçlamaları ile bugün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Polis yürütülen soruşturma kapsamında ifade veren zanlının köpek havlaması duyduğu için söz konusu ikametgaha gittiğini kabul ederken, cinsel saldırı suçlamasını kabul etmediğini açıkladı.

Zanlı avukatı, müşteki B.B. ile zanlının eşinin arasında husumet bulunduğu için olayın “iftira” olduğunu savundu.

Zanlı Gürler ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

ŞİKAYETÇİ ZANLIYI EVDEN KAÇARKEN FOTOĞRAF ÇEKTİ

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Löğmen Yücetürk mahkemede verdiği ifadesinde, zanlının 9 Ağustos 2021 tarihinde 02:00 sıralarında komşusu B.B’nin ikametgahının ana giriş kapını üzerinde bulunan anahtarla açıp yatak odası içinde müştekiye, sağ bacağından yukarıya doğru okşayıp eteğini kaldırarak cinsel saldırıda bulunduğunu açıkladı.

Zanlının fark edilmesi üzerine aynı yerden çıkış yaptığını belirten Yücetürk, polise yapılan şikayet üzerine tutuklandığını mahkemeye aktardı.

Müştekinin olay yerinde olduğu esnada zanlıyı fotoğraf çektiğini ve söz konusu fotoğrafın emare alındığını kaydeden Yücetürk, zanlının olay anında giydiği kıyafetlerin emare alındığını açıkladı.

Yücetürk poliste ifade veren zanlının söz konusu ikametgaha köpek havlaması duyması nedeni ile girdiğini, hakkındaki mülke tecavüz suçlamasını kabul ettiğini diğer hiçbir suçlamayı kabul etmediğini açıkladı.

Zanlının KKTC vatandaşı olduğunu ve Kapalı Maraş’ta bekçi olduğunu söyleyen Yücetürk, zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirterek yargı sürecinde hazır olmasını temin etmek maksadı ile teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkeme, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanması, seyahat belgelerine el konulması, zanlının 20 bin TL nakdi teminat yatırması, haftanın 1 günü en yakın polis karakoluna ispatı vücutta bulunması ve KKTC vatandaşı 2 kefilin 100'er bin TL meblağlı kefalet senedi imzalaması koşulu ile zanlının yargılanıncaya dek serbest bırakılmasına emir verdi. 

Nadire Bahadi / KP

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2021, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER