Hamitköy'de uyuşturucu, 6 tutuklu!

Hamitköy’de alınan ihbar üzerine Narkotik polisinin yaptığı operasyonda satışa hazır olarak paketlenmiş halde hint keneviri türü uyuşturucu maddeler ele geçirildi. 6 kişi tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Hamitköy'de uyuşturucu, 6 tutuklu!

Alınan bir ihbar üzerine Narkotik polisinin Hamitköy’de düzenlediği bir operasyonda toplamda 71 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirilirken 6 kişi tutuklandı.

Zanlılar Dylan Tapıwa Mupfurutsa, Tafadzwa Innocent Mutsıgwa, Keııche Chashe Murembwe, Lana Naima Hassen, Dion Zvikomborero Mtandwa ve Kudakwashe Chrıspen Huni “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Hintkeneviri Alma, Verme ve Tasarruf” suçlamaları ile bugün Lefkoşa Kaza  Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Alınan bir ihbar üzerine 8 Temmuz 2021 tarihinde saat 18.45 raddelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda ZLZ 486 plakalı araç içerisinde tespit edilen zanlılar Dylan Tapıwa Mupfurutsa’nın tasarrufunda yaklaşık 35 gram,  Tafadzwa Innocent Mutsıgwa’nın tasarrufunda yaklaşık 15 gram ve Keııche Chashe Murembwe’nin tasarrufunda yaklaşık 12 gram ağırlığında, araç içerisinde ise 7 gram ağırlığında satışa hazır vaziyette hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler bulunup emare olarak alındı.

Polis tasarruflarında uyuşturucu madde bulunan 3 zanlı ile araçta yolcu olarak bulunan zanlılar Lana Naima Hassen ve Dion Zvikomborero Mtandwa’yı da tutukladı.

Yürütülen soruşturmada zanlı Mupfurutsa’nın Lefkoşa’daki ikametgâhında yapılan aramada 2 gram daha hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alınırken, polis zanlının konu maddeler ile ilgili olarak verdiği ifadesinde söz konusu maddeleri ayni gün Taşkınköy-Lefkoşa’da Kudakwashe Chrıspen Huni’ den aldığını öğrendi.

Zanlı Huni ikametgâhında tespit edilerek tutuklanırken, yapılan aramada da tasarrufunda yaklaşık 10 gram hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu.

 Polis yürüttüğü soruşturma kapsamında suçla bağlantısı olduğunu tespit ettiği 1 kişiyi daha arıyor.

Yine soruşturma kapsamında emare alınan maddeler ile ilgili de analiz raporu bekleniyor.

Mahkeme yürütülen soruşturmanın selameti açısından 6 zanlının 3’er gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER