İfadesi bekleniyor

Kıbrıs Gerçek Genel Yayın Yönetmeni Çağlar Yüksel'i darbeden şahısların kullandığı KS 400 plakalı aracın Ömer Arhun’a ait Özmerhan Automotiv LTD’e kayıtlı olduğunun ortaya çıkmasından sonra gözler polise ve yargıya çevrildi. Ancak, aradan günler geçmesine rağmen halen Ömer Arhun’un polise ifadeye çağrılmadığı öğrenildi.

İfadesi bekleniyor

KS400 plakalı aracın ÖZmerhan Otomotiv’e kayıtlı 221400 koçan numarası, kayıt tarihinin ise 01.05.2009 olduğu öğrenildi. 

Bilindiği üzere 2 Ağustos tarihini 3 Ağustos’a bağlayan gece yarısı Yüksel evinin garajında çirkin bir saldırıya uğramış ve öldürülmek istenmişti. Kafasına beyzbol sopasıyla vurulan Yüksel hastanelik olmuş, başında 5 cm kese oluşmuş ve geçici hafıza kaybı yaşamıştı.

 Olayla ilgili polis çeşitli kişileri gözaltına alırken, Gazeteci Çağlar Yüksel’in ciddi şekilde darp edilmesi ile ilgili olarak tutuklanan ve tasarrufunda markası belli olmayan tabanca bulunan Okan Bolatcoğlu’nun, 02.08.2021 tarihinde 22:30 sıralarında Yüksel’in olduğu barın önünden geçtiğini ve aracıyla Yüksel’in aracının arkasında takip ederken mobese kamera kaydı olduğu ortaya çıkmıştı.

Polis yaptığı tahkikata göre ayrıca GSM operatörlerinden alınan telefon dökümünde bölgede olduğunun da tespit edildiği mahkemede ifade edilmişti.

Güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Okan Boltacıoğlu’nun kullanımındaki aracın içerisinde markası meçhul 9 mm çapında tabanca ve şarjörü içerisinde takılı 15 adet canlı mermi ve 50 cm uzunluğunda demir cop bulunan KS 400 Plakalı aracın Ömer Arhun’a ait olan Özmerhan LTD adına kayıtlı olduğu öğrenildi.

Aracın Ömer Arhun’a ait olduğu anlaşılmasına rağmen polisin en kısa zamanda Ömer Arhun’u ifadeye çağırması bekleniyor.

Kaynak: GAZETDA

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2021, 18:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER