İki ölümlü kazanın sanığına, 5 buçuk yıl hapis!

48 yaşındaki Polis Memuru Devrim Yılmaz ile 43 yaşındaki eşi Seda Suat Yılmaz’ın yaşamını yitirmesine neden olan trafik kazasında 269 promil alkollü,  148 kilometre hızla seyrettiği tespit edilen zanlı sürücü Mustafa Ürcan, 5 buçuk yıl hapis cezası aldı

İki ölümlü kazanın sanığına,  5 buçuk yıl hapis!

48 yaşındaki Polis Memuru Devrim Yılmaz ile 43 yaşındaki eşi Seda Suat Yılmaz’ın yaşamını yitirmesine neden olan trafik kazasında 269 promil alkollü,  148 kilometre hızla seyrettiği tespit edilen zanlı sürücü Mustafa Ürcan, 5 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı. 1 yıl motorlu araç kullanmaktan men edildi.

İki kişinin ölümüne neden olan trafik kazasından sorumlu tutulan Mustafa Ürcan, 5 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı, 1 yıl motorlu araç kullanmaktan men edildi.

48 yaşındaki Polis Memuru Devrim Yılmaz ile 43 yaşındaki eşi Seda Suat Yılmaz’ın yaşamını yitirdiği trafik kazasına neden olan Mustafa Ürcan, 5 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Lefkoşa Ağır Ceza mahkemesini oluşturan Başkan Nüvit Gazi, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip ve Yargıç Umut İnan huzurunda görüşülen dünkü karar duruşmasında heyetin oy birliği ile vermiş olduğu kararı Kâtip açıkladı.

Kararı okuyan Kâtip, sanığın işlediği suçun 7 yıla kadar hapis cezası öngören ciddi suçlardan olduğunun altını çizdi. Kâtip, sanığın Güzelyurt - Lefkoşa anayolu üzerinde yönetimindeki araçla, 269 promil alkollü ve 148 kilometre hızla seyrederken, Seda Suat Yılmaz idaresindeki araca arkadan çarptığını ve Yılmaz'ın sürdüğü araç çarpmanın etkisiyle kontrolden çıkarak, yolun sol tarafına savruldu ve park halinde bulunan bir TIR'a çarptığını anımsattı. Katip, kaza sonucu, Seda Suat Yılmaz ile aynı araçta bulunan eşi Devrim Yılmaz’In olay yerinde hayatını kaybettiğini belirtti.

“Alkollü ve aşırı süratliydi”

 Katip, sanığın alkollü ve aşırı süratli araç kullanarak kazaya davetiye çıkarmasını aleyhine değerlendirdiklerini belirtti. Katip, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm olguları değerlendirdikten sonra sanığa 5 buçuk yıl hapis cezası verdiklerini ve 1 yıl süreyle motorlu araç kullanmaktan men ettiklerini açıkladı.

Kaynak: YENİDÜZEN

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülsüm Güner
Gülsüm Güner - 1 ay Önce

İki kişinin ölümüne sebebiyet veren , daha da önemlisi 269 promil alköllü bir kişiye verilen ceza çok az insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı isteyerek olmamasına rağmen çok üzüldüm

Mehmet YlLMAZvere
Mehmet YlLMAZvere - 1 ay Önce

Bumu sizin adalet anlaylslnlz Adaleti kendi tekelinde görenlere soruyorum vicdaniniz rahatmi bilesineski birgün gelecek sizlerde gerçek adalete hesap vereceksiniz ,,,, takdir ilahi

Mehmet YlLMAZvere
Mehmet YlLMAZvere - 1 ay Önce

Bumu sizin adalet anlaylslnlz Adaleti kendi tekelinde görenlere soruyorum vicdaniniz rahatmi bilesineski birgün gelecek sizlerde gerçek adalete hesap vereceksiniz ,,,, takdir ilahi

SIRADAKİ HABER