İsmail Mavideniz kendi kendini ele verdi!

Mağusa’da 2019 yılı Ekim ayı içerisinde faaliyet gösteren “Thrones Club” isimli iş yerinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Yasin Sarıkoç’u tabanca ile vurup ağır yaraladığı iddiası ile yargılanan İsmail Mavideniz, yargılandığı davada suçsuz bulunarak beraat etmişti.

  Ancak, Başsavcılık istinaf giderek yargı sürecini tekrara başlattı. Şimdi ise yargı sürecinin ne zaman başlayacağı beklenirken yargı tarafından serbest kalan Mavidesiz, sosyal medyadaki yeni bir video ile yine tüm dikkatleri üzerine çekmiş oldu.

   Akollü bir ortamda Güzelyurtlu işadamı Taner Özdaş’ın iınstegram hesabından yapmış olduğu canlı yayında Arif Güneş diye birisinin kuyusunu kazdığını defalarca adam öldürmeye teşebbüsten beraat etmesine rağmen Arif Güneş’in bir paylaşımından dolayı Arif Güneş’in kendi kendinin kuyusunu kazdığını söylemesi ülkede yine infial yarattı.

Yeni suçlar mı işleyecek!

   Mavideniz, Mağusa’da faaliyet gösteren “Thrones Club” isimli iş yerinde 2019 yılı Ekim ayı içerisinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Yasin Sarıkoç’u tasarrufundaki tabanca ile vurup ağır yaraladığı iddiasıyla yargılanmış, Savcının değişmesi ile yargı sürecinin çok sayıda görgü tanığına rağmen beraat etmişti.

    Ardından Başsavcılık istinafa gitmiş ve yargı süreci hukuka göre Mavideniz’in tutuklu yargılanması gerekirken bu yaşanmamıştı.

   Son yapılan videolu paylaşım ile Mavideniz’in yeni suçlar işleyebileceğinin bir kanıtı olarak gösteriliyor.   

  

Mahkeme beraat kararı vermişti

   Mağusa Ağır Ceza Mahkemesinde 2021 yılı Ocak ayından bu yana devam eden duruşma sonlanmıştı. Duruşma boyunca İddia Makamı tarafından mahkemede dinletilen tanıkların şahadetleri ve Savunma Makamının iddialarını ve beyanlarını değerlendiren Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti, sanık İsmail Mavideniz aleyhinde yeterli şahadet olmadığını kanaatine vararak, sanık Mavideniz’in aleyhine getirilen tüm davalardan beraat etmesine karar vermişti.

Olay nasıl olmuştu?

   İsmail Mavideniz’in, 5 Ekim 2019 tarihinde saat 03:24 raddelerinde Mağusa’da faaliyet gösteren “Thrones Club” içerisinde tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu ve tespit edilemeyen tabanca ile konu işyerinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Yasin Sarıkoç’u sağ kasık kısmından vurup kalçasında kırık olmasına sebebiyet vererek ağır şekilde yaraladığı iddia edilmişti. Polis, olayla ilgili olarak yapılan olay yeri incelemesinde 1 adet 9.65 mm çapında deforme mermi çekirdeği bulmuş ancak tabancayı tespit edememişti. Suçu işlediği iddia edilen ve olay gününden beri tüm aramalara rağmen bulunamayan İsmail Mavideniz, 5 Haziran 2020 tarihinde polise giderek teslim olmuştu. İsmail Mavideniz, 8 Haziran 2020 tarihinde Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılarak davaları görüşülünceye değin hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmişti.

    Olay sonrası İsmail Mavideniz’in Güney Kıbrıs’a geçerek bir süre orada yaşamaya devam ettiği biliniyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2021, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER