İzlediğimiz görüntüler kanımızı dondurdu. İnsanlık öldü mü? dedirtti…

4 yaşındaki minik V.K. koruma altına alınırken, cani üvey anne ile sorumsuz babaya ise binlerce kişi lanet yağdırdı.

İzlediğimiz görüntüler kanımızı dondurdu. İnsanlık öldü mü? dedirtti…

ÜVEY ANNE DÖVDÜ, BABA SEYRETMEKLE YETİNMEYİP KAYDETTİ… 

Çamlıbel’de Sare Konya isimli 19 yaşındaki üvey annenin, eşinin 4 yaşındaki oğlu V.K.’yi acımasızca darp ettiği görüntülerin ortaya çıkması dün ülkede infial yarattı. İddiaya göre acımasız üvey annenin minik V.K.’yi sadece darp etmekle kalmadığı ve şöminede yakmaya çalıştığı da öne sürüldü. Öte yandan 27 yaşındaki baba Cevdet Konya’nın ise üvey anne Sare Konya’ya müdahale etmeyip işkence anlarını cep telefonunun kamerası ile kayıt altına alması ise olayın bir diğer korkunç boyutu. Öte yandan iddialar bununla da sınırlı değil. Baba Cevdet Konya’nın eşi Sare Konya’yı da sıklıkla darp ettiğini iddia eden aile yakınları, 

MAHKEMEYE ÇIKARILACAKLAR… 

Söz konusu görüntülerin ortaya çıkmasının ardından, Polis ve Sosyal Hizmetler Dairesi ekipleri olaya müdahale etti. Tutuklanarak Çamlıbel Polis Karakolu’na götürülen Baba Cevdet Konya ile üvey anne Sare Konya’nın bugün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılması bekleniyor. Vatandaşlar, sorumsuz baba ile vicdansız üvey annenin yasaların öngördüğü en yüksek cezaya çarptırılmasını istiyor.

ARTIK DEVLET HİMAYESİ ALTINDA… 

Sosyal Hizmetler Dairesi uzmanları tarafından koruma altına alınan V.K.’nin ise hali hazırda babaanne himayesinde olan küçük kardeşiyle birlikte, babaannesinin yanına yerleştirildiği öğrenildi. Konuyla ilgili olarak GIYNIK Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Hüseyin Akcan, olaya hızlıca müdahale ederek şiddet gören minik yavruyu devlet koruması altına aldıklarını vurgulayarak, babaanne yanında güvende olan 2 kardeşin artık Sosyal Hizmetler Dairesi’nin himayesi altında olduklarını ve her türlü desteği alacaklarını da vurguladı. 

Kaynak: GIYNIK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER