Kanser hastasına 1, Falyalı’ya sınırsız tedavi

Kanser hastasına 1, Falyalı’ya sınırsız tedavi

 Sanal bet ve Casino işletmecisi Halil Falyalı, 15 Ekim 2021’de mahkeme kararı ile 70 günü geçmemek kaydıyla tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilmiş, pandemi nedeniyle bu süre boyunca karakolda tutulacağı açıklanmıştı. Ancak, birkaç gün karakolda kaldıktan sonra kalp rahatsızlığı şikayeti nedeniyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

   Falyalı’nın hastanedeki fizik tedavi de görerek müşahedesi devam ediyor.  Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde yatan zanlı Halil Falyalı’nın fizik tedavi nedeniyle hastanede tutulduğu Başhekim Adil Özyılkan tarafından da doğrulandı.

Kanser hastası Hasan Nur hastanede bir gün kalabildi

Öte yandan, edindiğimiz bilgiye göre Yücel Erol ile ilgili cinayet davasından 25 yıl hapis cezası alan ve kanser olan Hasan Nur’a devlet hastanesindeki tedavisi sadece bir gün sürüyor. Hasan Nur’un ağır bir kanser tedavisi görmesine rağmen kendisine sadece bir gün hastanede tedavi ve bakım izni verilirken, Halil Falyalı’ya sınırsız izin verilmesine bir anlam verilemiyor.

Hukuken ve sağlık açısından ne kadar uygun?

Hukuken ve Sağlık açısından bu konunun araştırılası gerektiği fizik tedavi yapılan bir hastaya sınırsız hastanede kalış süresi verilmesinin yanlış olduğu ifade ediliyor.  

  Falyalı’ya sağlanan bu ayrıcalığın ve rahatlığın hiç kimseye sağlanmadığına dikkat çekildi. Falyalı’nın elinde telefon ile her olaya müdahale ettiği öğrenilirken, hapishanede yasak olan telefon girişinin işin içinde Falyalı olduğu zaman serbest mi oluyor? diye yetkililere soruyoruz.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2021, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER