KKTC, haydutların yol geçen hanı oldu!

KKTC, haydutların yol geçen hanı oldu!

Ülkemizde Dünya tarafından İnterpool tarafından aranan Avusturalya vatandaşı uyuşturucu baronu Mark Douglas Bundle’ı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bazı siyasiler korumaya mı aldı?

   Yasal olarak ikamet etmesine ve adaletin tecelli etmesini engellemek için yargılanmasını önlemek ve cezadan kurtulmasını sağlamak için hangi partinin İçişleri Bakanı ve Müsteşarı bu uyuşturucu baronuna izin vermiştir?

    Bu işler dönerken kimler mammayı yedi? İzin vereler ve izin verilmesine vesile olanlar kimlerdir? Bu kişiye ikamet izni verenler en az uyuşturucu baronu kadar suçludurlar.

  Bu işadamı kim?

Güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, uyuşturucu baronu ve adamları Girne’de inşaat işleri ile uğraşan bir işadamının himayesi altında oldukları ve baronun birlikte getirmiş olduğu adamlarının ise patronları için ölmeye hazır olduğu ve barona ait kara paraların bu işadamına ait inşaatlar üzerinden aklandığı yönündedir.

   Ayrıca, uyuşturucu baronu Mark Douglas Bundle’ın akıl hocalarının avukatları eski İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars Kadri’nin eşi Emre Kadri ve Batu Sağlamer’dir.

   Yine, güvenilir bir kaynaktan ede edilen bilgilere göre özel uçakla KKTC’ye gelen ve ilgili uçaktan inen 5 kişiden biri olan ve mit mensubu olduğunu söyleyen bir şahıs uyuşturucu baronunun daha önceden organize ettiği bir tekne ile Salamis bölgesinden kaçak olarak yurt dışına çıkmak için bölgeyi bilen 2 kişi tarafından oraya götürüldüklerinde Gazimağusa narkotik şübe tarafından ihbarlı olduklarından havaya 3 el ateş açmak sureti ile oraya gelen 4 kişiyi yere yatırılıp tutuklandıklarıdır.

Bakanın eşi avukatları çıktı

Üzerlerinde yapılan aramada baron üzerinde ve mit mensubunda her ikisinde de kanunsuz bıçak kama bulunarak emare olarak alındığı, diğer şahıslarda yapılan aramada herhangi bir kanunsuz bir şeyin bulunamadığı öğrenildi.

   Daha sonra tutuklanarak narkotik şubeye götürülen zanlılar. orada sorgulanırken kimden ve nasıl anında haber alan ve narkotik şubeye yıldırım hızı ile gelen avukat Emre Kadri avukat Batu Sağlamer ile savcı oldukları ileri sürülen 2 kişinin narkotik şubede operasyonu gerçekleştiren çavuşla yapmış oldukları pazarlık neticesinde tutuklayıp narkotik şubeye götürülen ve yurt dışına kaçak yollarla kaçmak isteyen uyuşturucu baronu ve mit mensubu olduğunu söyleyen kişileri ve onları oraya götüren diğer 2 kişiyi sözde suç tespit edilmediğinden dolayı serbest bırakılmışlardır.

Polisin üst kademesinden konu gizlendi

Bronun ve sözde mit mensubu olduğunu söyleyen kişinin üzerinde bulunan kameralar hasıraltı edilerek bu konu ile ilgili olarak suç tespit edilmesine rağmen işlem yapılmadığı gibi polis üst kademe yöneticilerine bu konu ile ilgili olarak bilgi verilmediği ve günlüklere de yansıtılmadığı öğrenildi.

   Bu olayın ihbarcısının polisle iş birliği yapan baron ile sözde mit mensubu olduğunu söyleyen kişiyi yurt dışına götürecek olan sandalcısının olduğu da tahmin edilmektedir.

   Olayın takdirini siz değerli okuyucularımıza bırakıyoruz.                                                     

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER