Konteynerde karantina

Konteynerde karantina

Ülkeye 14 Aralık’ta ‘mevsimlik işçi’ adı altında giriş yapan 32 işçi, 11 gündür Kalkanlı'daki ormanlık alanda kurulan konteynerlerde "karantinada" tutuluyor. "Karantinada" oldukları söylenen işçiler bir yandan da ormanlık alanda çalıştırılıyor.

‘Mevsimlik işçi’ adı altında 14 Aralık’ta ülkeye getirilen 32 kişi Kalkanlı'da ormanlık alanda kurulan çadırlarda ve konteynerlerde "karantinada" tutuluyor. İşçilerin karantinada kaldığı söylenirken bir yandan da yanan bölgede çalıştırıldığı belirtiliyor.

Mayıs ayında Kalkanlı bölgesinde meydana gelen orman yangını sonrası yanık sahanın temizlenmesi için Orman Dairesi’nin açtığı ihaleyi kazanan firmanın Türkiye’den getirdiği işçileri gemiden alarak Kalkanlı’daki ormanlık alana yerleştirdi.

Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu, dairenin yanık sahanın temizlenmesi için ihaleye çıktığını, kazanan firmanın da işçi getirdiğini söyledi.

Karzaoğlu, ülkeye gelen işçilerin ihale kapsamında 40 ile 75 günlüğüne geldiğini, kaldıkları bölgenin ise "Sağlık Bakanlığı onaylı" olduğunu söyledi.

Kaynak ve Haberin devamı: Yenidüzen Gazetesi - Devrim Demir'in haberi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER