Lefkoşa Kaymakamı Bora Akkuş: Allah bizleri bugünlere getiren tüm şehitlerimize gani gani rahmet eylesin

1974 Barış Harekatı sırasında, Geçitkale Bölüğü, Alaminyo Takımı’nda görev yaparken Şehit olan 20 soydaşımız dün (21.07.2021), Değirmenlik Alaminyo Şehitleri Anıtı önünde düzenlenen törenle anıldı.

Lefkoşa Kaymakamı Bora Akkuş: Allah bizleri bugünlere getiren tüm  şehitlerimize gani gani rahmet eylesin

Lefkoşa Kaymakamı Bora Akkuş'un da katılımıyla gerçekleşen törende Larnaka’ya bağlı Alaminyo köyünde yaşayan ve 1974 Barış Harekâtı sırasında şehit düşen 15 kişi ile 1967’de şehit edilen 5 Alaminyolu olan FEVZİ HANİFİLER, MEHMET HANİFİLER, MUSTAFA HANİFİLER, HALİL YÜCETÜRK, ALTAY ALAMİNYOLU, GÜNEY ALAMİNYOLU, HASAN ÖZERSAY, HÜSEYİN ÖZERSAY, ALİ KOZOK, MEHMET KOZOK, TAHİR KAPTANOĞLU, OSMAN REİS, HASAN KANDIRALI, ALİ KUNDURACI, MEHMET ÖZARİFOĞLU, ÖMER TAŞBEL, MUSTAFA TAŞBEL, AHMET ALKIM, HASAN İMAM ve ZAFER İMAMOĞLU’nu saygı ile andı.

Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler, törene katılanları selamladıktan sonra yaptığı konuşmasında; Alaminyo köyünde ikamet eden masum ve savunmasız insanlarımızın ailelerinden koparılarak, şehit edilişlerinin, tarihe kara bir leke olarak geçtiğini belirterek barış çağrısında bulundu ve; “Geliniz adamızı dünyaya örnek teşkil edecek bir barış adası yapalım. Savaşların olmadığı, huzur ve refah içinde yaşamanın yollarını birlikte arayalım” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER