LEFKOŞA TÜRK LİSESİ’NDE ‘SKANDAL’ HADEME SORULARI ÇALDI VE SATTI!

HADEME SINAV SORULARINI ÇALDI, ÖĞRENCİLERE PARAYLA SATTI

LEFKOŞA TÜRK LİSESİ’NDE ‘SKANDAL’ HADEME SORULARI ÇALDI VE SATTI!

DEVRİM DEMİR - Kıbrıs Gerçek
Lefkoşa Türk Lisesinde yaşandığı iddia edilen skandal olay pes dedirtti. Okul hademesinin sınav sorularını çaldığı ve öğrencilere 50 ile 100 TL arasında sattığı iddiası üzerine Okul Yönetimi sınav için öğrencileri yeniden okula çağırdı.
6 Haziran Pazartesi günü sınava giren 11. Sınıf öğrenciler, yarın yeniden aynı sınava girecek. Veliler ise okul yönetiminin olayı kapatmaya çalıştığı ve polise bilgi vermediğini iddia ederek ateş püskürdü. Veliler, yaşanan skandal olayı KIBRIS GERÇEK’e anlattı.

“BU BİR SUÇTUR”
Lefkoşa Türk Lisesinde okuyan çocukların velileri yaşanan olaya büyük tepki gösterdi. Gazetemize ulaşan veliler, çocuklarının 11.sınıf olduğunu 6 Haziran Pazartesi günü sınava girdiklerini ancak okul müdürü aynı sınavın yarın yeniden yapılacağı yönünde açıklama yaptığını söyledi.
Öfkeli veliler okul müdürünün öğrencilerine yaptığı açıklamada, hademenin sınav sorularını çaldığı ve öğrencilere 50 ile 100 TL arasında sattığı bilgisi üzerine 6 Haziran günü yapılan sınavın iptal edildiğini anlattığını kaydetti.

Bunun suç olduğunu ve durumun derhal polise bildirilmesi gerektiğine vurgu yapan veliler, “Olay suçtur, bu çocuklar çalıştı sınava girdi. Geçen çocuk varsa suçu ne yarın yapılacak sınavda kalırsa bunun açıklamasını kim yapacak? Polise gidip sorduk okuldan hiçbir şikâyet yapılmamış. Hademe suç işledi sınav sorularını çalarak çocuklara para karşılığı sattı bunu derhal okul yönetimi açıklasın” dedi.

Kaynak: Kıbrıs Gerçek

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2022, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER