Mahkeme uzuyor alacaklılar bekliyor

Mahkeme uzuyor alacaklılar bekliyor

Turistik kentimiz Girne’de yer alan Cratos Premium Otel’in paylaşımı konusunda ikiye bölünen aile arasında mahkeme süreci devam ediyor.

   Mahkeme kararı 23 Ağustos’a ertelerken hükümetin ve diğer alacakların alacaklarını ne zaman tahsil edeceği ise merak konusu oldu.   

   Cratos Premium Otel turizm sektöründe yıldızı parlayan bir işletme iken son yıllarda adından kötü lanse ettirilen bir işletme konumuna geldi. Son günlerde her ne kadar da otel ile ilgili olumlu reklam ve haberler yaptırılsa da halkın gözünde otele olan ilgi sönmüş bir balon gibi oldukça zayıf olduğu gözlemleniyor.

   23 Ağustos 2021 tarihinde Mahkemenin açıklayacağı karar dört gözle beklenirken çalışanları “Yine erteleme mi olacak?” tedirginliği sardı. Aylardır mağdur olan çalışanlar durumların bir an önce düzelip işlerinin başına dönmeyi bekliyor.

Aile kavgası alacakları da mağdur ediyor

Ailenin kişisel hırsları otelin yüzlerce çalışanı ve otele ürünler veren yüzlerce esnaf yine beklemeye mi girecek? Daha da önemlisi, toprak ve mülk sahibi olan KKTC devleti Vergi Dairesi, İhtiyat Sandığı, Sosyal Sigortalar, Belediye, Telefon Dairesi alacaklarını aylardır tahsil etmeyi bekliyor.

   KKTC Devletinin Cratos Premium Otel’e en kısam zamanda bir kayyum atayarak alacakların tahsiledilme yoluna gitmesi gerektiği ifade edilirken, sorunun bir an önce de son bulması gerektiği belirtildi. 

   Maliye Bakanı’nın duruma el atarak kötü gidişe bir an önce dur demesi gerektiği de kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER