Mamülcü: Devlet koltuk, menfaat, rant peşinde koşacağına vatandaşına sahip çıksın!

Mamülcü: Devlet koltuk, menfaat, rant peşinde koşacağına vatandaşına sahip çıksın!

İŞAD Başkanı Enver Mamülcü Zümrütköy’deki meydana gelen ev yangınında evlerini kaybeden aileyi ziyaret etti.

Ziyareti sırasında yangından zarar gören ailenin sorunlarını dinleyen IŞAD Başkanı Enver Mamülcü, yaptığı inceleme sırasında ailenin başına gelen bu felaket karşısında yetkililerin yardım girişimi olup olmadığını sorguladı.

Evi yanan aile bireyleri yanan evlerinin ilk olarak temizleneceğini ve ardından bakıp karar vereceklerini söylediklerini belirtti. İŞAD Başkanı Mamülcü ise bu yanan evin temizlendikten sonra karar verilebilecek bir durumda olmadığını ve komple yıkılıp yeniden yapılmasıyla ancak sağlam ve sağlıklı bir yaşam alanına dönüşebileceğini söyledi. Mamülcüoğlu ziyareti sırasında maalesef devletin yapması gereken yardımlar konusunda çok pasif olduğunu ve vatandaşın kendi yağında kendi ciğerini kavurduğunun altını çizdi.

İŞAD Başkanı Mamülcü’ye eşlik eden Akçay Muhtarı Uğur Dereköylü ise tüm çevre köyleri muhtarları olarak bir görüşme yaptıklarını ve bu görüşme sonrasında evleri yanan aile için inşaatından ev gereksinimlerine kadar programlı bir yol haritası çizerek gereken yardımı yapacaklarını belirtti.

Akçay Muhtarı Uğur Dereköylü ise konuşmasında devlet için evi yanan bir vatandaşının evinin yeniden yapılmasında birçok bakanlıkların veya örtülü ödenek imkanı ile bu evin yeniden yapılmasının hiçte zor olmadığını söyledi.

İŞAD Başkanı Mamülcü ise Akçay Muhtarı Dereköylü’ye katıldığını belirterek yangından zarar gören bu vatandaşlar emeklerini, katkılarını ve vergilerini bu devlete vererek vatandaşlık görevlerini yerine getiriyorsa devlet de bu mağdur olan vatandaşlarının mağduriyetini gidermek zorundadır dedi.

Korumacı bir anne gibi devletin vatandaşına kol kanat germesi gerektiğini belirten Mamülcü, siyasetçilerin vatandaşına sahip çıkmak yerine koltuk, menfaat ve rant peşinde olduklarını söyledi.

Akçay Muhtarı Dereköylü, birçok siyasi ve yetkilininin gelip evi yanan aileyi ziyaret ettiğini ve birçok sözler verildiğini belirterek bu verilen sözlerin lafta kalmamasını temenni ettiğinin altını çizdi.

İŞAD Başkanı Mamülcü, Zümrütköy’deki evi yanan aileyi ziyaretinin ardından Akçay Köyü’nde incelemelerde bulundu. Akçay Muhtarı Dereköylü ile birlikte Akçay Muhtarlığı’nın yapmış olduğu katkıları yerinde inceledi. İlk olarak Rauf Raif Denktaş Parkı’nı ziyaret eden Mamülcü, Akçay Muhtarı Dereköylü’ye Rauf Raif Denktaş Parkı’nın yapımındaki başarısından dolayı teşekkür etti.

Akçay Muhtarı Dereköylü ise köylerdeki eksiklikleri işadamlarının yardımlarıyla gidererek Akçay’ı gün geçtikçe güzelleştirdiklerini belirtti.

Dereköylü, geleceğe güzel bakmak için Akçay köyünün tüm eksikliklerinin tamamlanması konusunda köy halkı ve iş adamları ile birlikte siyaseti bir kenara bırakarak birlik olduklarını ve Akçay’da birçok işi başardıklarını söyledi. Dereköylü, İŞAD Başkanı Mamülcü’nün ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek Mamülcü’ye ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER