Murat Bozoğlu ve İsmail Abidin hakkında soruşturma

Polis Murat Bozoğlu ve İsmail Abidin hakkında soruşturma başlattı

Murat Bozoğlu ve İsmail Abidin hakkında soruşturma

Girne’de yıllar önce gösterişli bir şekilde açılan beş yıldızlı oteller arasında yer alan Cratos Premium Otel’in davası geçtiğimiz hafta sonuçlandı.

KKTC’ de aylardır gündemden düşmeyen “Cratos Otel” davasında mahkeme kararını vermiş ve Kemal Bozoğlu, Utku Bozoğlu ve Ayla Bozoğlu leyhine emir verdi. Mahkeme Murat Bozoğlu, Tetyana Bozoğlu, İsmail Zeynel Abidin’e ve Tetyana Bozoğlu’nun direktörü olduğu Pulat Trading Ltd’e ve Zano Trading Ltd. aleyhine tahkikat başlatılmasına karar vermesinin ardından polisin gerekli tahkikatı başlattığı öğrenildi.

Mahkeme, Murat Bozoğlu, Tetyana Bozoğlu’nun KKTC Gelir ve Vergi Dairesi’ne vergi beyanlarını yapmadıklarını tespit etti ve bu konuda da inceleme başlatılması emrini verdi.

Mahkeme ayrıca kararında tüm dava masraflarının Murat Bozoğlu, İsmail Zeynel ve eşleri Tetyana Bozoğlu ve Handan Zeynel Abdin’e kurdukların paravan şirketlerin ödemesine karar verdi. Mahkeme ayrıca Murat Bozoğlu ve İsmail Zeynel Abidin’in eşlerine kurdukları paravan şirketler adına kayıtlı olan gayrimenkullerin, ileride davacı Bumerang Travel Club Ltd., sahiplerinin uğrayabileceği zararın tazmin edilebilmesi gayesiyle satılmaması, mükellefiyet altına sokulmaması ve ayrıca mezkur şirketler adına bankalardaki hesaplar üzerine de bloke konulması doğrultusunda karar verdi.

Bumerang Travel Ltd. Şti. tarafından yapılan açıklamada Girne Kaza Mahkemesi Heyeti bu karara ek olarak ; Davalı Pulat Trading Ltd ve Zano Trading Ltd’nin Fasıl 138 Oteller yasasının 4. Maddesi hilafında, Cratos Hotel’i işletip işletmedikleri hakkında bir soruşturma başlatılmasına, Davalı Pulat Trading Ltd ve Zano Trading Ltd hakkında, 22/1992 İş Yasası Madde 5,6,59,72 ve 72A Hilafında Çalışma Dairesinde kaydı olmaksızın iş yeri çalıştırma, çalışma izinsiz işçi çalıştırmakla ilgili soruşturma başlatılmasına, Davalı İsmail Zeynel Abidin hakkında Fasıl 154 Madde 110 ve devamında yer alan Adaletin Yürütülmesine İlişkin Suçlar Tahtında bir soruşturma başlatılmasına, Ayrıca Pulat Ltd şti aleyhine 31/2009 sayılı şans oyunları yasası ve özel olarak 31/2009 sayılı yasa ve madde 25,26 ve 38 tahtında bir soruşturma başlatılması için; Polis Genel Müdürlüğüne, Girne Polis Müdürlüğüne, Maliye Bakanlığına, Gelir ve Vergi Dairesine, Devlet Emlak ve Malzeme Dairesine, Turizm ve Çevre Bakanlığı’na, Çalışma Dairesi Girne Bölge Amirliği’ne emirler verildiği belirtildi.

Kaynak: Gazetda

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2021, 21:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER