ÖLÜMLÜ KAZA: 21 YAŞINDAKİ YILMAZ YAŞAMINI YİTİRDİ

Girne-Lefkoşa Anayolunda bu sabahın ilk saatlerinde meydana gelen ölümlü trafik kazasında 21 yaşındaki Yasemin Yılmaz hayatını kaybetti. Alkollü içki tesiri altındaki araç sürücüsü Adnan Dilim tutuklandı.

ÖLÜMLÜ KAZA: 21 YAŞINDAKİ YILMAZ YAŞAMINI YİTİRDİ

Lefkoşa-Girne yolunda meydana gelen trafik kazasında 21 yaşındaki Yasemin Yılmaz yaşamını yitirdi. Kaza, 24 yaşındaki Adnan Dilim’in kullandığı HM659 plakalı aracın kontrolünü kaybedip taş duvara çarpmasıyla meydana geldi. Aynı araçta yolcu olarak bulunan 21 yaşındaki Yasemin Yılmaz,  kaza yerinde hayatını kaybetti.

Polis kaza ile ilgili şu bilgiyi paylaştı:08.12.2021 tarihinde, saat 01.30 sıralarında, Girne-Lefkoşa Anayolu’nun 15-16’ncı kilometreleri arasında çift şeritli yolda, sol şerit içerisinde alkollü içki tesiri altında (156mlgr), Lefkoşa istikametine doğru seyrederken Adnan DİLİM (E-24), yönetimindeki HM 659 plakalı araç ile aşırı sürat ve dikkatsizliği sonucu, direksiyon hakimiyetini kaybedip yolun doğu kısmından dışarıya çıkıp su kanalı kenarında bulunan taş duvara aracının sol ön kısmı ile çarpmıştır. Çarpmanın etkisiyle tekrar yola girip yolun doğu kısmından tekrar çıkıp taş duvara çarptıktan sonra duvara sürünerek durması sonucu bir trafik kazası meydana gelmiştir. Kaza sonucu HM 659 plakalı araçta yolcu olarak Yasemin YILMAZ (K-21) aldığı yaralara dayanamayarak kaza yerinde yaşamını yitirmiştir. Araç sürücüsü Adnan DİLİM tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER