Ombusman göreve!

Ülkede bakanlar da hukuk tanımaz tavırları ile artık karşımıza çıkıyor. Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Mahkemenin aldığı kararlara uymayıp kendi bildiğini okuyor. Gerekli kurumlar bir an önce buna dur demeli.. Bu gibi insanların yüzünden ülkemiz elden gidiyor…

Ombusman göreve!

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ve bakanlıktaki komitede bulunan,  başkanlığını müsteşar Serhan Aktunç ‘un yaptığı 6 üye mahkemenin aldığı kararı saymayarak “rüşvetle” Cratos Premium Otel’in işletmesini yıl sonuna kadar 20 günlüğüne Murat Bozoğlu’nun eşine vermesi ülkede hukukun sayılmadığı ve işlemediğinin bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.  Girne’nin seçkin otelleri arasında yer alan Cratos Premium Otel ve Casino’yu yıllardır usulsüz yönetimle yöneten ve Mahkeme kararlarına karşı kararlar üreten müthiş ikili Murat Bozoğlu ve İsmail Abidin bu kez Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu’nu kıskacına alarak istediklerini yaptırıyor.
    Bugüne kadar devlet yetkililerinde üst makamlarda görev yapanları işlerini yapmaları için otelde ücretsiz yedirip içirip, otelde düzenlenen konserlere aileleri eşleri ve dostları ile özel masalar kurdurtarak ziyafet çeken hatta aileleri ile birlikte yurt dışlarına dahi götüren İsmail Abidin ve Murat Bozoğlu Fikri Ataoğlu ve ekibine verdiği rüşvetle otel iznini mahkemenin kararına rağmen aldırttı.

Ombudsman nerede?
 Bu gibi usulsüzlükleri araştıran bağımsız kurum olan Ombudsman’ı göreve çağırıyoruz. Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu ve ekibinin mahkeme kararına uymayarak aldığı kararı araştırması Ombudsman’ın görevleri arasında olduğu bir gerçektir.
   Ombudsman, şikayetleri ve bir takım teşebbüsleri ele alıp değerlendiren ve bunlara her iki taraf için de tatmin edici çözümler bulan kişidir.  

Credit West Bank’tan kredi alındı

Ayrıca Lefkoşa kaza mahkemesinin 6173/12 davasında kesinleşmiş ara karar vardır . Creditwest bankasının aldırmış olduğu kesinleşmiş ara karara göre Cratos Otelin alt kiracıya verilmesi men edilmiştir ve dava halen devam etmektedir.  Girne tapu müdürlüğünde kira kütüğünede mahkeme kararı koyularak “engel” dosyasına işlenmiştir. O zamanki Bumerang şirketi avukatı Doğu Zeynel Abidin şu anda davalı şirketin avukatıdır ve de diğer davalı Murat Bozoğlu ile Girne kaza mahkemesinde görülen alt kiracılık davasında bu çok önemli mahkeme kararını gizleyerek suç işlemişlerdir .Otelin sahipleri anne ve baba Bozoğlu , eski direktörleri Murat Bozoğlu ve İsmail Zeynel Abidin için Lefkoşa Polis müdürlüğünde mahkeme emrine riayet etmedikleri ve şirketin sahiplerinden gizleyerek şirket tüzüğüne aykırı olarak karıları Handan Zeynel Abidin ve Tatiana Bozoğlu adına kurdukları paravan şirket “Pulat Trading” e kiralama yaptıkları  için şikayette bulundular ve Lefkoşa polisi titizlik ile tahkikatını sürdürüyor.  Ayrıca vakıfların ve mahkemenin alt kiraya verilemez kararına rağmen bakanlık bunu nasıl veriyor? En geçerli karar mahkeme kararı değil midir?   Ombudsman’ın bu konuyu da araştırıp detayları kamuoyu ile paylaşması ülke adaleti için kaçınılmazdır.
Mahkemenin de yasaya uymayanlar hakkında işlem başlatması da gerekiyor.  Tüm yetkilileri ve birimleri bu çağdışı vurdum duymazlığa ve adaletsizliğe karşı gerekli hassasiyeti ele alarak göreve çağırıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2021, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER