Özgür Arıkan: Asıl amacım vatan ve üzerinde yaşanabilir bir ülke

Özgür Arıkan:  Asıl amacım vatan ve üzerinde yaşanabilir bir ülke

Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ÖZÜR ARIKAN’ın son durum hakkkında yorumda bullundu. İşte o yoorum.

Sevgili Büyüklerim, Abilerim, Ablalarım, Kardeşlerim ve bu güzide grupta bulunan tüm Ulusal Birlik Partililer...

Bu ana kadar herkesin yazdıklarını dikkatle okudum. Hem partimizin hem de ülkemizin demokrasisi açısından geleceğimizi ilgilendiren böylesi hayati bir konuda bende bir katkı koymak istedim. Kiminize göre küçük, kiminize göre tecrübesiz, kiminize göre akıllı, kiminize göre bu partiye çok emeği geçmiş, kiminize göre de sen kimsin ne saçmalıyorsun diye düşündüğünüz biri olabilirim. Ben bu partiye ailemden, çocuklarımdan ve işimden daha çok emek harcadım; her zaman verdim, hiç almadım. Çünkü asıl amacım vatan ve üzerinde yaşanabilir bir ülkeye sahip olmaktı.

Ulusal Birlik Partisi dimdik ayaktadır ve ayakta kalacaktır; Çünkü gücümüz her hal ve şartta tabanımızın gücüdür ve birliğimizdendir.

Son yaşanan olağan kurultay sürecinde de, Ulusal Birlik Partisi parti TABANI çok uzun zaman sonra ve rekor oranda yani %61 oyla Ulusal Birlik Partisinin başına Sn. Dr. Faiz Sucuoğlu'nu getirmiştir. Getirdiği gibi, LiDERİNE yani BAŞKANINA gelenekleri ve göreneklerine bağlı kalarak da sahip çıkacaktır. Bu iradeyi koyan parti tabanı adına bundan yüzde yüz eminim. Ben sizlere Sarı Öküz hikayesini anlatmayacağım ama hatırlatacağım.

Zaman BAŞKANIMIZA ve LiDERİMİZE sahip çıkma zamanıdır, sonuna kadar YANINDAYIZ. Niye istenmiyor çünkü TEMİZ, çünkü DÜRÜST, çünkü İÇİ DIŞI BİR, çünkü ÖZÜ SÖZÜ BİR, çünkü DOĞRU adam. Bu yazdıklarımı daha çoğaltabilirim ama bunlar bile yeter. Ulusal Birlik Partisinde kimin milletvekili, kimin Başkan olacağına *TABAN* yani *HALK* karar verir, bu karara herkes sahip çıkar ve saygılı olur. Parti Başkanı da parti meclisinden aldığı güç ve tam destek ile kiminle çalışacağına karar verir ve uyumlu olarak çalışır. Bunun dışında düşünmek UBP’ye zarar verir, UBP karşıtlarına güç verir.

İnşallah seçilmiş 23 milletvekilimizden birisi bu oyuna gelmez ve düşünülen ve/veya konuşulan hükümet kurma görevi kendisine verilse bile almayarak gerekli cevabı verir. Unutulmamalıdır ki, kurultayda başkanını ve liderini seçen aynı parti *TABANI* bu milletvekillerimizi de seçmiştir. Umarım ki böylesi bir durum söz konusu olursa ilgili milletvekili kardeşimiz ya da büyüğümüz, ona oy veren tabanına sahip çıkıp, tabanı ile arasına şahsi çıkarlarını koymaz ve hem ülkesine hem de partisine sahip çıkar.

Kimse unutmasın, bu ülke Hukukun üstünlüğü ve Demokrasi ile yönetilmekte ve böyle yönetilmeye devam edecektir.

Veeee yine kimse unutmasın ki, bizim ne üyesi olabileceğimiz başka bir *ULUSAL BİRLİK PARTİSİ* ne de gidebileceğimiz başka bir *KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ* daha YOKTUR.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER