Özgürgün: Taban isterse dönerim

Siyaseti İstanbul'dan takip eden Özgürgün, Başkan adaylığının mümkün olmadığını ancak tabanın çağırması durumunda yeniden milletvekili adayı olabileceğini açıkladı.

Özgürgün: Taban isterse dönerim

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Hüseyin Özgürgün, Gıynık WEB TV’de yayınlanan programa canlı bağlantı ile katıldı.

Uzun bir süredir İstanbul’da  yaşayan Özgürgün, henüz siyaseti bıraktığının söylenemeyeceğini, ancak “devam da ediyorum” diyemeyeceğini belirtti.

Özgürgün, istifasının Meclis’te reddedilmesine de değinerek, “Bıraktım desem, arayan geniş bir taban var. Bu sefer onlara bir şey diyemiyorum. Bırakmadım desem, kendime ve aileme haksızlık edeceğimi düşünüyorum. Öyle bir ortada kaldık. Şu an için uzağım ama takip ediyorum...” dedi.

“Vekillerin el kaldırmasına kırıldım”
Kendisini çok kıran olaylar olduğuna da vurgu yapan Özgürgün, dokunulmazlığının kaldırıldığı sürece işaret etti ve şöyle devam etti:

“Beni kıran bir diğer nokta, bütün vekillerin aleyhime el kaldırmış olması... Yurt dışına çıkış yasağı noktasına varana kadar... Burada bulunma sebebim de bu değil. Duygulanıyorum... Olmaması gereken şeyleri yaşamak zoruma gitti.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER