Pilli: 26 pozitif vaka 4'ü yerel

Pilli: 26 pozitif vaka 4'ü yerel

BAŞBAKAN TATAR:

Başbakan Ersin Tatar BRT Ana Haberi’ne bağlanarak, ülkedeki Covid-19 salgınına ilişkin değerlendirmelerde bulundu Basına yansıyan önerilerin, yarınki Bakanlar Kurulu’nda görüşüleceğini, bu açıklamaları Sağlık Bakanlığı’nın yapmadığını ifade eden Tatar, “Bugün çok spekülasyonlar yapıldı, evet yerel bulaş vardır.

Biz ne dedik? Önce halk sağlığı, sonra diğer hususlar” şeklinde konuştu. Tatar, özellikle eğlence yerlerinden iç bulaşın sıçradığını, bu gibi yerlerle ilgili bazı yasaklar getirileceğini belirtti. Bugün 18 izole edilmiş temaslı, 4 farklı da iç bulaşın tespit edildiğini, detaylı açıklamanın Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacağını belirten Tatar, şöyle devam etti: “Takip ekiplerinin tespit ettiği ve otellere taşıyıp izole ettiği 400 kişi var.

Bu kişiler içinden 18 kişinin test sonucu pozitif çıktı. İç bulaş ise 4 tanedir. Bu 4 vaka, Akdoğan ve Girne’den.” Tatar, gerekli tedbirlerin iç bulaş olduğu için alındığını ve alınmaya da devam edeceğini belirterek, “çok da büyük bir paniğe gerek yok” dedi. Tatar, bu konulara siyasetin karıştığına da inandığını ifade etti. 

PİLLİ AÇIKLADI

Bakan Pilli BRT'ye canlı yayına telefonla bağlanıp açıklamalarda bulundu: 

1811 test yapıldı

26 pozitif vaka

Yurtdışından gelip karantinaya alınan yolcular arasında 4 pozif vaka var.

18 vaka ise daha önceki vakaların temaslısı olup gözlem altındayken pozitif olmuştur.Bu 18 vakanın bulaşı olmadı

Bugün 4 vaka yerel vakadır dedi.

Bakan Pilli Tespit edilen 4 vakanın nereden olduğuna dair açıklama yapacak.

Pilli: 150 vakadan 45 tanesi Pandemi merkezinde 105 tanesi ise otelde konaklamaktadır.

Şu ana kadar yurtdışından 202 vaka gelmiştir.

Sadece yerel vaka olarak 34 vakamız vardır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erbiil kilincbay
Erbiil kilincbay - 1 yıl Önce

Inanamiyorum bastakiler her gun yasalari degistiriyolar ben pilet kestim kibrisa geleyim evde karantinayi kabul ettim simdi ogrendim karantinaya otelde gecirecekmisiz boyle sacmalik olmaz dunya acildi sizler kapaniyorsunuz karar verin bizda bilelim ne yapacagimizi

Ayşe can
Ayşe can - 1 yıl Önce

Kapıları acele açıp kontrol etmeden içeri goydunuz ( usandiniz durup test yapmalara ) yerli halka bulasdirdiniz sonra da vay anam vay babam. Şimdi da kurtarmaya çalışırsınız ama cooookk geç.

SIRADAKİ HABER