Pilli: Kapanma süresi uzayacak!

Pilli: Kapanma süresi uzayacak!

Sağlık Bakanı Ali Pilli, BRT’de katıldığı bir programda ülke genelinde devam eden kapanma kararının uzayacağını açıkladı.

Vakalardaki artış nedeniyle kapanma kararının devam edeceğinin altını çizen Pilli, "Bu vakalarla yarın açılamayız" dedi.

Sağlıkla ekonominin birlikte götürülmesi gerektiğini ancak sağlığın her şeyden önce geldiğini kaydeden Pilli, "Para kazanılır. Ancak sağlığı kaybettikten sonra paran olsa ne olacak" dedi.

Ali Pilli şöyle konuştu:

Ben 21 gün kapanma noktasındayım. Ben de kapanmak istemiyorum. Açılmak için kapanmak lazım. Kapanmazsak 300 vaka çıkacak. Bu vakaları nereye koyacaksın. Hangi sektör çalışacak.

Vaka sayısını aşağıya çekmemiz gerek. Toplamda 2 hafta kapalı kaldığımızda tabloyu göreceğiz.

Tedbirlere uymazsak vakalar inecek sanmayın. Yasağı kırmak çok kolaydır. Dar sokaklarda ne yeptığını kimse bilmez. Bir kişi başka ilçede oturup Gazimağusa’da pozitif olduysa bunu araştıracağız. Böyle bir duyum aldım. Böyle bir şey varsa cezası kesilecek.

Halkımızı duyarlı olamaya davet ediyorum. Aşı güçlü bir silah ancak aşı oldum bitti diye bir şey yok.

Herkes üzerine düşen görevi yapsın. Yapmazsanız hepimiz kaybederiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çevre tuzen
Çevre tuzen - 8 ay Önce

Sayin bakanımıza bir sorun benim elektirik şu ve kiramı kim oduyecez uyanın halk uyanın bizi iyice hortumlarılar bir dur diyelim buna kişi başı aylık 4 bin tl versinler kapatalim cunki 1 liraya aldığımız her şey 8 9 lira oldu ekmek bile 2.5 oldu

SIRADAKİ HABER