Rakam gizleniyor.. "Vaka sayısı 181 değil 312'ydi!"

Kamu-Sen Başkanı Atan, açıklanan corona virüs vakasının gerçek olmadığını savunarak, “Esas rakam 181 değil, 312’ydi” dedi.

Rakam gizleniyor.. "Vaka sayısı 181 değil 312'ydi!"

Corona virüs salgını endişe yaratıyor. Dün en yüksek vaka sayısı yakalandı. Sağlık Bakanlığı tam 181 yeni vakanın olduğunu açıkladı ancak rakamın çok daha fazla olduğu iddia ediliyor  

Sağlık çalışanlarının da örgütlü olduğu Kamu-Sen’in Genel Başkanı Metin Atan, önemli bir iddia ortaya attı. Atan, aldığı bilgiler ışığında dün açıklanan ve şimdiye kadar ki en yüksek rakam olan 181 yeni corona virüs vakasının gerçek  rakam olmadığını iddia eden Atan, “Dünklü rakamın 312’lerde olduğunu biliyorum” dedi.

SES KIBRIS web tv’de yayınlanan Aytuğ Türkkan ile Kıbrıs’ın Nabzı programında konuşan Atan şu bilgiyi paylaştı:

“ Esas rakam 181 değildir. Vaka sayıları rekor kırdı. Bana gelen bilgi dünkü sayının 312 civarında olduğuydu. Bize de gelen bilgiler var. Korkuyorlar açıklasınlar. Çünkü bu rakamlar açıklanırsa arkasından kapanma gelebilir. Kapanmayı da ne sermaye ne de vatandaşlar istemiyor. Bundan dolayı rakamları gizliyorlar. Ama alınması gereken tedbirler var.”
Başkan Atan, rakamların artarak devam edeceğinin görüldüğünü de sözlerine ekledi

Sağlık çalışanları zorda
Başkan Atan sağlık çalışanlarının çok zor şartlarda çalıştığına da dikkat çekerek,  Sağlık Bakanı Ünal Üstel ile birlikte geçen hafta iki sendika olarak Başbakan Ersan Saner ile görüştüklerini ve sıkıntıları aktardıklarını kaydetti. 

Personel alınması gerekliliğini ortaya koyduklarını ifade eden Atan, "Örneğin Gazimağusa Hastanesi'nin her an kapanma ihtimali olduğunu Sayın Başbakan'a aktardık. Sınavı geçen hemşireler var, onların alınmasını istedik. Nakilleri anımsattık. Sayın Başbakan Maliye Bakanı ile konuya bakacaklarını söyledi, bekliyoruz" dedi.   

Başkan Atan, sağlık çalışanlarının bugün büyük ihtimalle ek mesailerinin ödeneceği bilgisi verdi. Ödenecek olan rakamların Mart ayı ek mesaileri olduğu kaydedildi. . 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER