Sendikadan açıklama: Teknecik kapatılabilir!

banner42

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası, Teknecik'e alınan akaryakıtın kalitesiz olduğunu bildirerek, santralin insan sağlığını tehdit ettiğini, gerekenin yapılmadığı takdirde Tekneciğin kapatılacağını açıkladı.

Sendikadan açıklama: Teknecik kapatılabilir!

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası, Teknecik Elektrik Santrali’nden yükselen kirli dumanların nedeninin son alınan akaryakıtların kalitesizliğinden olduğunu bildirerek, yetkilileri uyardı.

banner44

Santarlin insan sağlığını tehdit ettiği vurgulanan açıklamada, gerekenin yapılmadığı takdirde santarlin kapatılacağı açıklandı.

Açıklama şöyle:

Değerli Halkımız, Teknecik Elektrik Santrali’nden yükselen kirli dumanların nedeni tamamıyla son alınan akaryakıtların kalitesiz olmasıdır. Şu anda bacalardan kapkara dumanlar yükselmekte ve çalışanlar ile insanlarımızın sağlığını tehdit etmektedir. Teknecik Elektrik Santrali’ndeki teknik ekipler, bugüne kadar böyle kötü bir yakıtla karşılaşmadıklarını tarafımıza iletirken, kalitesiz olan yakıtın mevcut jenaraötrleri de kötü yönde etkilediği ve arıza çıkmasına neden olduğu bilgimize getirildi.
İhalesiz ve analizsiz bir şekilde alınan yakıt o kadar bir kötü ki, ekiplerimiz günde iki filtre değiştirmek zorunda kalıyor. Bu vurdum duymazlık bu şekilde devam ettiği, çalışanlarımız ile halkımızın sağlığı tehdit edildiği, söz verilen jeneratör yatırımları yapılmadığı ve kontrolleri tamamlanmadan bu kötü yakıt alındığı takdirde sendika olarak gerekirse Teknecik Elektrik Santrali’ni durduracağımızın bilinmesini isteriz. Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu kimsenin babasının çiftliği değildir. Herkes haddini ve yerini bilecektir. EL-SEN olarak bu yaptığımız son uyarı derhal dikkate alınmadığı takdirde tekrar ediyoruz santrali kapatmak dahil her türlü eylemi ortaya koyacağımızın kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER