Şengül ve İlkay Kahramanlar’ın şirketi suç ve suçlularla dolu...

Şengül ve İlkay Kahramanlar’ın şirketi suç ve suçlularla dolu...

KKTC’deki suç makinesi İsmail Mavideniz’in arkadaşları da kendinden çekmiş ki onlar da işledikleri suçlardan mahkemelerden çıkamıyor.   Evrak sahteleme, kundaklama, rüşvet verme suçlarından mahkemelerin abonesi olan King Oto Direktörü Çağın Mullaoğlu yine başını derde sokacak işlere karışıyor. Son marifeti ise sahibi olduğu galerinin ismi başka kayıtlardaki ismi başka.. İsterseniz Çağın Mullaoğlu’nun bugüne kadar karıştığı suçları bir anımsayalım.

Evrak sahtekedi

    3 Ağustos 2018’de Evrak sahteleme meselesi ile ilgili aleyhinde soruşturma başlatılana ancak dönemim Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube Amiri olan Ali Savaş Altan’ın direktifi doğrultusunda sahte ifadelerle kapatıldığı gerekçesi ile zanlı Çağın Mullaoğlu dosyanın yeniden gündeme getirilmesi için mahkemeye çıkarılarak teminata bağlanmıştı. .

Kundaklama da adeta işi oldu

   Mullaoğlu, Kundaklamaya da karıştığı ortaya çıktı. 
    Kundaklama olayında tanık olan Çağın Mullaoğlu hakkındaki soruşturmada yalan ifade vermekle suçlanan Mehmet ÇocuÇağın Mullaoğlu hakkında 2016 yılında yapılan soruşturmada yalan ifade verdiği ortaya çıkan Mehmet Çocuk gözaltına alınarak Lefkoşa’da mahkemeye çıkarılmıştı. 
Mehmet Çocuk’un, Lefkoşa’da Opel Plaza başta olmak üzere dört işyerinin kundaklanması olayında tanık olarak dinlenmişti. 

Rüşvet de vermiş!

   Mullaoğlu’nun adı rüşvet işine de karıştı. Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan bir polis memuruna
dosyasını yalan ifadelerle kapattığı ileri sürülen King Oto Satış temsilcisi Çağın Mullaoğlu polis tarafından tutuklanmıştı.

Son marifeti isim değişikliği

Mullaoğlu’nun son marifeti araç satış temsilcisi olduğu King Oto’nun adı devlet kayıtlarında ise Seasons şirketi olarak kaydettirilmiş. Üstelikte şirketi  anne ve babasının adına kaydettirmiş. 
   Kısacası kahramanımız Çağın Mullaoğlu film senaryoları gibi  Oscar’a aday bir çok suç işlemiş…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER