Sunat Atun: “7 yıl Ekonomi Bakanlığı yaptım, yaz zamanı gaza zam görmedim”

Tüp gaza ardı ardına gelen zamların anlamı çözülemiyor. Kıbrıs Postası’nın yarın tüp gaza gelecek bir zam daha olacağını kamuoyuna duyurmasının ardından ulaştığımız eski Ekonomi Bakanlarından Sunat Atun, olanlara anlam veremiyor…

Sunat Atun: “7 yıl Ekonomi Bakanlığı yaptım, yaz zamanı gaza zam görmedim”

Tüp gaza ardı ardına gelen zamların anlamı çözülemiyor.

Kıbrıs Postası'nın edindiği bilgiye göre, tüp gaz fiyatlarına zam gelecek. Söz konusu zammın yarın yapılacağı ifade ediliyor.

Hatırlanacağı üzere, tüp gaza Mayıs ayında zam yapılmıştı.

Son yapılan 5 TL'lik zammın ardından, ev tipi 10 kiloluk tüp fiyatları 90 TL’ye yükselmişti.

Kıbrıs Postası’nın yarın tüp gaza gelecek bir zam daha olacağını kamuoyuna duyurması ardından ulaştığı eski Ekonomi Bakanlarından Sunat Atun, olanlara anlam veremiyor…

“BİLMİYORUM, ANLAMAK DA PEK MÜMKÜN DEĞİL...”

Sunat Atun, “7 yıl Ekonomi Bakanlığı yaptım, yaz zamanı gaza zam görmedim dedi.

Gazın dünyada iki sebeple kullanıldığını, bunlardan birinin endüstriyel üretimin ‘üretim aşamalarında’ , diğerinde ise “ısınmada hane kullanıcıları” olduğunu, kış mevsiminde üretim kapasitesinin arttığını, çünkü talebin arttığını, bunun doğal olarak bir talep-arz meselesi olduğunu anlatan Sunat Atun, “haliyle yaz zamanı küresel ölçekte düşük bir talep vardır.” dedi.

Zamların sebebinin ne olabileceğinin sorulması üzerine ise eski Bakan Sunat Atun, “bilmiyorum. Anlamak da pek mümkün değil şeklinde konuştu.

Mevcut tüp fiyatları şöyle:

  • 2KG: 18 TL
  • 10KG: 90 TL
  • 15KG; 135 TL
  • 25KG: 225 TL
  • 45KG: 405 TL

Kaynak: KIBRIS POSTASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER