Surlariçi’nde 23 günde 60 vaka

COVID-19 vakalarındaki artış hız kesmiyor, bazı bölgelerdeki bulaş ise korkutuyor…

Surlariçi’nde 23 günde  60 vaka

Lefkoşa Surlariçi’nde 23 günde 60 COVID-19 vakası görüldü, bölgedeki bu artışla birlikte Arasta’da her pazartesi ücretsiz PCR testleri yapılmaya başlandı. Lokmacı Geçiş Noktası’nın kapanmasıyla zor günler geçiren bölge esnafı ise pandeminin de etkisiyle borç batağına gömüldüğünü anlattı.

Bölgesel bazda yapılan PCR testlerinden memnuniyet dile getiren bölge muhtarları ise bu sayede hem esnafın, hem de vatandaşın ayağına hizmet getirdiklerini, bununla birlikte daha çok test yapılmasına olanak sağlandığının da altını çizdi. 

Ailevi toplu yaşam alanlarının yaygın olduğu Surlariçi’ndeki vaka artışı, bölgedeki sağlığı da tehlikeye atacağı endişesi doğurdu. Bölge vakalarındaki bu artış, Sağlık Bakanlığı, Lefkoşa Türk Belediyesi ve bölge muhtarlarını harekete geçirdi. Bölgedeki PCR testleri arttırıldı, vatandaş da, esnaf da ücretsiz olan bu testlere yoğun ilgi gösterdi.

Bölgedeki vakalarda artış yaşanıyor

Surlariçi’nde açıklanan vaka sayısı 1 Mart’tan bu yana 23 günde 60 kişi olarak kayıtlara geçti. Söz konusu sürede ülkede toplam 714 COVID-19 vakası tespit edilirken, bunlardan 60 kişinin Surlariçi’nde olduğu dikkat çekti.

Kaynak: YENİDÜZEN - FEHİME ALASYA

HABERİN DEVAMI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER