Tatar: Hayatlarınızı Mücahit ile Mehmetçiğe Borçlusunuz

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Anavatan Türkiye ile Türk askerini işgalcilikle suçlayan Rum liderliği ile işbirlikçilerini yanıtladı

Tatar: Hayatlarınızı Mücahit ile Mehmetçiğe  Borçlusunuz

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Rum liderliği ile işbirlikçilerinin  Anavatan Türkiye ile Türk askerine yönelik çirkin söylemlerini yanıtlarken, dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Tatar'ın açıklaması şöyle; "Halkımız, Türk ulusu le birlikte KKTC'nin 38. kuruluş yıldönümünü büyük bir coşku ve heyecanla kutlarken, Rum Yönetimi ile işbirlikçilerinin gerginliği tırmandırıcı provokatif söylem ve eylemleri de yoğunlaşmaktadır.  

Güney Kıbrıs'ta duvarlara 'Türkleri Cehenneme Göndereceğiz, Yeniden EOKA, Yaşasın Yunan Kıbrıs" sloganları yazılırken,  Rum silahlanması da artarak devam etmektedir.  Bunun Rum Yönetimi, yansıra halkımızın güvenliğini tehdit edici şekilde, KKTC'yi hedef alan beton mevziler inşa ederken,  tek yanlı hidrokarbon faaliyetlerine  devam etekte, yeni bir Navtex ilan ederek de  Doğu Akdeniz'de  gerginlik yaratmaya devam ediyor.  Rum Yönetimi'nin  bu faaliyetleri dikkat çekici bir boyuta ulaşırken, içimizdeki Rum işbirlikçilerinin  beşinci kol faaliyetleri de  dışarıdan kontrollü bir şekilde eş zamanlı olarak sürmektedir.  Bunun en son örneği  de , dün düzenlenen ve katılımın oldukça düşük olduğu  bir gösteride bazı kişilerin "İşgale Son" ifadesini içeren pankartlar taşımları olmuştur.  Halkımızın buna karşı tepkisi çok sert olurken, bu provokatörler amaçlarına ulaşamamıştır.  

Rum Yönetimi, halkımızın ve devletimizin  en büyük destekçisi ve güvencesi olan Anavatan Türkiye ile Türk askerini  "işgalcilikle" suçlayıp  Kıbrıs'tan uzaklaştırmayı ana hedef olarak belirlerken,  içimizdeki işbirlikçilerin de aynı hedefe yönelik olarak  harekette bulunmaları tesadüfi değildir. Rum liderliği tarafından bir müddet önce  yapılan "Türkiye'ye karşı birlikte mücadele edelim" çağrısı da oldukça dikkat  çekicidir.  Bu arada bir kez daha belirtmek gerekir ki,  bu adada gerçek işgalci, halkımızın eşit kurucu ortağı olduğu Kıbrıs Cumhuriyeti'ni  işgal eden ve silah zoruyla Rum devletine dönüştüren Rum-Yunan ikilisidir. Bu adada gerçek işgalci  enosis hedefiyle 15 Temmuz 1974 darbesini gerçekleştiren Yunan Cuntası ile işbirlikçileridir. ve eğer, Anavatan Türkiye uluslararası antlaşmalardan kaynaklanan haklarını kullanıp, 20 Temmuz 1974  Barış Harekatı'nın gerçekleştirmeseydi,  Yunan Cuntasına karşı olan bütün Rumlar  öldürülecek, Kıbrıs Türk halkı da  sağcı solcu ayırımı yapılmadan katliamdan geçirilecekti.  Bu nedenle Türk askerine hayatlarını borçlu olanların, Türk askerini "işgalcilikle" suçlamaları  büyük bir gaflet, büyük bir ihanettir.  

Tek üzüntüm, evlatlarını Kıbrıs'ta şehit veren  Anavatan Türkiye'deki analar ile babaların, "Türk askeri işgalcidir, Türk askeri Kıbrıs'tan çekilsin" söylemleri karşısında, hakkımızda  neler düşünecekleridir.  

Ama rahat olsunlar, bunları söyleyenler bir avuç azınlıktır.  Halkımız, Anavatan Türkiye ve Türk askeri ile birliktedir.  Vatan ve devlet için  şehit düşen Mücahit ile Mehmetçiklerimiz bu topraklarda  kucak kucağa yatmaktadır.  Rum Yönetimi ile içimizdeki işbirlikçileri ne yaparlarsa yapsınlar, Anavatan Türkiye'den  kopmayacak, Anavatan Türkiye'nin etkin ve fiil garantörlüğü ile  Türk askerinden asla vazgeçmeyecektir.  Kan ve canla kurulan KKTC'nin  38. yıldönümünü kutlarken, şehitlerimizi  minnet ve rahmetle anar,  gazilerimizi  saygıyla selamlarım.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER