Tekneciğin 12 günlük akaryakıtı var!

KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Turan Büyükyılmaz, ihalesiz bir şekilde TPİC'ten neden akaryakıt alındığını açıklayarak, şu anda 12 günlük bir akaryakıt olduğunu ve Çarşamba günü gemi ile yeniden geleceğini açıkladı.

Tekneciğin 12 günlük akaryakıtı var!

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) Yönetim Kurulu Başkanı Turan Büyükyılmaz, Gündem Kıbrıs WEB TV’de yayınlanan ve Cüneyt Oruç’un hazırlayıp sunduğu bir programa canlı bağlantı ile katıldı.

Enerji üretimi kapsamında 2 bin 400 tonluk akaryakıtın, Türkiye’den ihalesiz bir şekilde alınması hakkında açıklamalarda bulunan Büyükyılmaz, Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine teşekkür etti.

Büyükyılmaz, bu akaryakıtın gelmesine ‘sevinenler’ kadar ‘üzülenler’ olduğuna dikkat çekerek, sosyal medya üzerinden saldırılara uğradıklarını belirtti.

‘Akaryakıtınız kadar kirlisiniz’ ifadelerini kullananlar olduğunu aktaran Büyükyılmaz, bu kişiler hakkında hukuksal sürecin başladığını ve gereğinin yapılacağını dile getirdi.

“Herkes bir yerlerden saldırıyor ama bizi kimse dinlemek istemiyor"
Turan Büyükyılmaz, “Suçumuz neymiş ki böyle ithamlar altında kaldık bunu anlamış değilim” ifadelerini kullanarak, ihalesiz bir şekilde yakıtın neden TPİC’ten alındığını ve neden sorunlar yaşandığı açıkladı, şunları söyledi:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER