Torbacıya 3'üncü operasyon: Bu kez yarım kilo esrar, 35 gram kokainle yakalandı

2016 ve 2017’de uyuşturucu sattığı gerekçesiyle tutuklanan A.K, dün yapılan sınır operasyonunda Güney’den KKTC’ye uyuşturucu sokarken suçüstü yakalandı.

Torbacıya 3'üncü operasyon: Bu kez yarım kilo esrar, 35 gram kokainle yakalandı

HABER MERKEZİ Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme ekipleri dün akşam Lefkoşa'da Metehan Kara Geçiş Kapısı’nda operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında Güney’den KKTC’ye geçiş yapan 30 yaşındaki A.K’nin aracında yüklü miktarda uyuşturucu bulundu. Bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne ek tutukluluk talebi çıkarılan zanlının, uyuşturucu ticareti yaptığı gerekçesiyle daha önce de 2 kere tutuklandığı öğrenildi.  

SUÇLARINI İTİRAF ETTİ

Polis memuru İbrahim Atabek, soruşturmaya dair mahkemeye bilgi verdi. Atabek, 20 Mayıs’ta saat 20.20’de  düzenlenen operasyonda, Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye geçen zanlı A.K’nin kullanımındaki araçta yapılan aramada; yaklaşık 35 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile yaklaşık 500 gram ağırlığında Hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile bir hassas terazi bulunarak emare alındığını aktardı.

BİR KİŞİ ARANIYOR

Polis, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve suçunu itiraf ettiğini söyledi. Polis, aranan bir kişi olduğunu belirtip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti. Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Şevket Gazi, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

BU İLK DEĞİL

Zanlı A.K, 18 Kasım 2016’da yapılan huzur operasyonunda uyuşturucu ile yakalanan bir kişinin ifadesi üzerine gözaltına alınmış, üzerinde uyuşturucu ile yakalanmıştı. Operasyon kapsamında yakalanan diğer zanlılar uyuşturucuyu A.K’den aldıklarını itiraf etmişlerdi. A.K yine Ocak 2017’de Girne’de gerçekleştirilen bir operasyonda gözaltına alınmış hakkında kanunsuz uyuşturucu madde “Alma”, “Verme” ve “Tasarruf” suçlaması getirilmiş, teminatla serbest kalmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER