Tufan Erhürman: “Pandemi tüm adada koordineli bir biçimde yönetilmeli”

Pandemi sürecinin en başından beri de vurguladıkları gibi tüm adada koordineli bir şekilde yönetilmesi gerektiğini savunan CTP Lideri Tufan Erhürman, riskli olan durumların her iki taraf için geçerli olduğunu ve geçiş şartlarının aynı olması gerektiğini söyledi.

Tufan Erhürman: “Pandemi tüm adada koordineli bir biçimde yönetilmeli”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla hükümetin pandemi yönetimini eleştirdi.

“GEÇİŞ KAPILARININ AÇILMASI BÜYÜK BİR BAŞARI OLARAK SUNULMAYA ÇALIŞILIYOR”

Geçiş kapılarının açılmasının büyük bir başarı olarak sunulmaya çalışıldığını ifade eden Erhürman, güney ve kuzeyin uyguladığı geçiş koşullarının farklılık gösterdiğini ve bu durumun koordineli bir şekilde yürütülmesi gerektiğini söyledi.

“GÜNEY İÇİN RİSKLİ OLAN NEYSE KUZEY İÇİN DE RİSKLİ OLAN O”

“Güney için riskli olan neyse Kuzey için de riskli olan o” diyen Erhürman, “Marifet zaten açılması gereken kapıları geciktirerek açmak değil, baştan beri yapılması gereken işi, pandemiyle mücadeleyi tüm adada koordineli bir biçimde yürütmeyi hiç olmazsa bundan sonrasında başarmak” ifadelerini kullandı.

İki toplumlu komitenin amacının bu olduğunu vurgulayan Erhürman, “Turizmi, esnafı iddia ettiğiniz kadar düşünüyorsanız yapmanız gereken bu. Yönetmeye niyetiniz varsa tabi” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2021, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER