UBP, devlet parasıyla 3 Milyon TL'ye hellim aldı, örgütlerine dağıtıyor

UBP, devlet parasıyla 3 Milyon TL'ye hellim aldı, örgütlerine dağıtıyor

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, “Hükümet için varsa yoksa koltuk. Koltukta daha fazla kalma uğruna tüm yetkilerini devrettiler, köy yollarının asfalt ihalesi bile artık Ankara’da açılıyor. Hükümet kendi iş insanlarını, kendi vatandaşlarını düşünen bir anlayıştan maalesef çok uzakta” dedi.

TDP Başkanı Özyiğit, yaptığı yazılı açıklama ile gündemdeki konular ile hükümetin karar ve uygulamalarına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Cemal Özyiğit, ülkede ekonomik anlamda ciddi bir kriz yaşandığını, tüm sektörlerin sıkıntı içinde olduğunu, birçok kesimin eylem yaptığını, ancak bu sorunlara çare üretmesi gereken hükümetin önceliğinin ise toplumun sorunları olmadığını vurguladı. Ülkedeki kötü duruma rağmen UBP-DP-YDP azınlık hükümetinin önceliğinin halen atamalar ve kurultay olduğunu belirten Özyiğit, son dönemde sınır kapılarının geç de olsa açılmasının olumlu bir unsur olduğunu, bunun hem esnafa hem de ülke insanına olumlu yansımaları olacağını kaydetti.

“UBP’Lİ ÖRGÜT BAŞKANLARI DEVLETİN PARASIYLA HELLİM DAĞITIYOR”

Toplumun büyük çoğunluğunun ekonomik anlamda dara düştüğü bir dönemde gerekli önlemleri almayan hükümetin diğer yandan devlet olanaklarını kullanarak partizanlık yapmaya devam ettiğini belirten Özyiğit, “İhtiyaç olup olmadığına bakmadan kendi yandaşlarını sınavsız, münhalsiz işe alan hükümet diğer yandan da devletin parasıyla 3 Milyon TL’ye satın alınan hellimleri örgüt başkanları aracılığı ile dağıtıyor. İşte ülkeyi yönetenlerin zihniyeti budur, gerçekten yazık” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER